Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 7 grudnia 2012 
    

Tablety i telewizja


Autor: Artykuł reklamowy | 09:00
(4)
Czasy, gdy nadawane przez stacje telewizyjne programy można było oglądać tylko na tradycyjnych telewizorach bezpowrotnie minęły. Obecnie dominującym trendem jest przenoszenie oglądania telewizji na tablety i laptopy. W Stanach Zjednoczonych blisko dwie trzecie użytkowników urządzeń mobilnych takich jak tablety przyznało, że ogląda na nich telewizję. Trzeba przyznać, że telewizja na tablety ma szereg atrakcyjnych właściwości. Przede wszystkim ogromna mobilność, jaką oferuje tablet pozwala oglądać dowolny program w praktycznie każdym miejscu.

Kolejnym atutem, jaki posiada tablet jest z pewnością łatwy i szybki dostęp do portali społecznościowych takich jak Facebook i Twitter, co pozwala na łatwe wymienianie uwag i komentarzy ze znajomymi. Tablety są więc rozwiązaniem szczególnie dobrym przy oglądaniu programów nadawanych na żywo.

Obecnie największe stacje telewizyjne wydają własne aplikacje dedykowane na tablety i smartfony. Dzięki znacznej unifikacji systemów operacyjnych, do oglądania mobilnej telewizji może służyć właściwie każdy tablet.

Dodatkowo za pośrednictwem aplikacji do oglądania telewizji "na żywo" można korzystać z usługi "Wideo na żądanie". Mamy dzięki niej dostęp do seriali i filmów, które oglądamy bez ich pobierania na dysk. Usług jest płatna (zazwyczaj nowe odcinki seriali lub przeboje filmowe) lub bezpłatna (archiwalne nagrania).

Tablety są więc ciekawym produktem dla osób lubiących telewizję, jednak żyjących w ciągłym biegu lub nie mogących oglądać telewizji w domu.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Jak przejdziemy całkowicie na cyfrowy sygnał nadawania (autor: Teriusz | data: 7/12/12 | godz.: 14:59)
  to tablety z tunerem DVB-T staną się u nas popularniejsze, a na razie to słabo to idzie.

 2. a jak jest.. (autor: djXone | data: 8/12/12 | godz.: 01:30)
  z zasiegiem tej telewizji? Czy potrzeba jakiejs mocniejszej anteny, czy taka mala 2-3db wystarczy?

 3. Teriusz już w niektórych rejonach Polski (autor: Sławekpl | data: 9/12/12 | godz.: 16:56)
  masz wyłącznie sygnał cyfrowy, a słabo idzie bo producenci i sprzedawcy chcą najpierw sprzedać tablety bez pełnego wyposażenia by później namówić klientów na kupno nowszych - przecie to stara praktyka
  djXone w rejonach gdzie już wyłączono sygnał analogowy, cyfrowy ma być nadawany z większą mocą, czyli będą coraz mniejsze antenki potrzebne


 4. hmm (autor: bartek_mi | data: 11/12/12 | godz.: 18:22)
  co tu sie reklamuje? nokaut?

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.