Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 4 lipca 2002 
    

Serwery oparte na Intelu i Audi


Autor: DYD | źródło: CompLex | 00:02
(2)
Niemiecki producent samochodów AUDI AG będzie używał opartych na architekturze Intela serwerów Fujitsu-Siemens by zoptymalizować procedurę testowania samochodów pod względem bezpieczeństwa. W drugiej fazie projektu Audi zastosuje jeszcze mocniejszą infrastrukturę opartą na procesorach Intel Xeon. Serwery zbudowane na platformie Intela będą skonfigurowane w środowisku klastrowym, na którym będą pracowały aplikacje przeniesione z systemów niestandardowych i systemów RISC.

Początkowa konfiguracja rozwiązania opartego na architekturze Intela to linuksowy system klastrowy złożony z 52 dwuprocesorowych węzłów z procesorem Pentium III i 24 węzłów z Pentium 4. Konfiguracja taka zapewnia bardzo wysoką wydajność przy dużych możliwościach skalowania i prostocie rozbudowy. W drugiej fazie zostaną dołączone 64 węzły dwuprocesorowe oparte na procesorach Intel Xeon. Na rozwiązanie zastosowane w Audi składają się ponadto: 57 GB pamięci RAM, 10 terabajtów powierzchni dyskowej, przełączniki sieciowe Fast Ethernet switches (100 Mb/s) oraz oprogramowanie takich firm, jak: PamCrash* (ESI), Nastran* (MSC) i Storm* (Easy Engineering).

Celem stworzenia środowiska wirtualnych testów są obliczenia związane ze sprawdzeniem możliwie wszystkich potencjalnych scenariuszy wypadków samochodowych. W ten sposób - bez zużywania materiałów i bez ryzyka pomyłki przy aranżacji eksperymentu, klaster przeprowadza symulacje, na podstawie których zwiększa się bezpieczeństwo produkowanych przez Audi samochodów. "Przekonaliśmy się, że serwery oparte na procesorach Intel Pentium 4 oferują bardzo atrakcyjną wydajność dzięki wysokiej mocy w obliczeniach zmiennoprzecinkowych, zwłaszcza w porównaniu do systemów typu RISC" powiedział Karl Huber, odpowiedzialny za system Audi CAE. "Zbudowany w architekturze Intela klaster wykazał się znakomitymi wynikami pomiarów, co dało mu znakomitą pozycję konkurencyjną pod względem wskaźnika cena/wydajność"

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. nic ważnego (autor: vaneck | data: 4/07/02 | godz.: 13:25)
    tylko próba

  2. audi (autor: cichy | data: 4/07/02 | godz.: 15:29)
    To jest firma

    ciekawe dlaczego nie AMD...

    Przebaga dzięki technice:-)


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.