Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 24 grudnia 2012 
    

HTC pracuje nad 7-calowym i 12-calowym tabletem z Windows RT


Autor: Wedelek | źródło: Hexus | 08:24
(1)
Portal Bloomberg informuje, że HTC pracuje obecnie nad dwoma tabletami internetowymi, które mogłyby pozytywnie wpłynąć na wypracowywany przez firmę zysk. Oba planowane urządzenia będą wyposażone w procesor Qualcomma i będą pracować pod dyktando systemu operacyjnego Windows RT. Pierwszy z nich dostanie ekran o przekątnej 7-cali, a w drugim będzie to 12-calowy wyświetlacz. Na razie nie wiadomo nic więcej na temat ich specyfikacji technicznej, ale na przecieki będzie jeszcze czas, bo jak donosi Bloomberg premiera obu tabletów została wstępnie zaplanowana dopiero na trzeci kwartał przyszłego roku.

To dość odległa data, tym bardziej że konkurencja, już ma w swojej ofercie tablet lub jak Nokia zaprezentuje go w najbliższym czasie (na początku roku).

Wiele wskazuje również na to, że HTC nie planuje póki co tabletu na bazie procesora Core iX Intela, bo jak informuje Bloomberg koszt jego wytworzenia byłby relatywnie wysoki i wynosiłby około 1000 dolarów. To zaś sprawia, ze tego typu urządzenie byłoby obarczone sporym ryzykiem, a w aktualnej sytuacji finansowej HTC wpadki mogą się źle skończyć.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. @HTC (autor: lcf | data: 24/12/12 | godz.: 08:38)
    Oby nie wystawili klientów tak do wiatru, jak to w przypadku Flyera zrobili - niby topowy tablet z Androidem, a na 3.x aktualizacje zakończyli (gdy konkurencja podociągała do ICS lub JB).

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.