Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Piątek 5 lipca 2002 
    

Koniec Icann?


Autor: DYD | źródło: 4D | 15:18
Niepewna wydaje się być przyszłość amerykańskiej organizacji Icann (Internet Corporation for Asigned Names and Numbers), ciała zajmującego się techniczną koordynacją globalnej sieci komputerowej. Choć jednogłośnie zatwierdzono plan reformy, zmiany mogą być niewystarczające do uratowania organizacji. Decyzję o przyszłości Icann rząd USA podejmie we wrześniu - czasu na przekształcenia jest więc bardzo mało. Icaan koordynuje przydzielanie domen oraz kwestie związane z adresami IP i parametrami protokołów internetowych. Aktualnie organizacja jest obiektem krytyki, w której najczęściej powtarzającym się zarzutem jest brak nowych kontraktów z firmami i innymi organizacjami zarządzającymi root serwerami. W konsekwencji np. listy domen stają się nieaktualne. Powszechne jest również przekonanie, że wiele podlegających Icaan firm zajmujących się rejestracją domen nie spełnia odpowiednich standardów, psując wizerunek całej branży.

W wywiadzie radiowym prezes Icann, Stuart Lynn, odnosząc się do spotkania, na którym zaakceptowano reformy (m.in. więcej czasu na odnowienie praw własności do domeny), powiedział: "Jestem bardzo zadowolony z tego, co zarząd zatwierdził w ostatni piątek". Początkiem reform stało się opublikowanie przez Lynna dokumentów, z których wynikało, że Icann wymaga gruntownych przekształceń. Część grup sieciowych uważa jednak, że bicie się w piersi i zapowiedź zmian są spóźnione. "Podążają niewielkimi krokami w dobrym kierunku, jednak wciąż nie jestem przekonany, czy to wystarczy " - powiedział dr Willie Black przewodniczący Nominetu, organizacji nadzorującej domenę ".uk". Według niego problemy Icann wzięły się stąd, że organizacja wzięła na siebie zbyt dużo. Reformy mają być wprowadzone w przeciągu dwóch miesięcy, choć może się okazać, że we wrześniu organizacja zostanie rozwiązana, a jej funkcję przejmie rząd USA.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.