Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 5 lipca 2002 
    

NEC kupuje na Tajwanie


Autor: DYD | źródło: 4D | 15:43
Firma NEC poinformowała, że wartość jej zakupów dokonanych w tym roku na Tajwanie może przekroczyć 220 miliardów jenów. W stosunku roku 2001 będzie to wzrost o 10 %. NEC uczestniczył w spotkaniach handlowych z ponad 300 tajwańskimi firmami związanymi z technologiami informatycznymi. Wartość zakupów dokonanych przez NEC-a na całym świecie w 2001 r. wyniosła 2,67 biliona jenów. 25% zakupów bezpośrednich firmy pochodziło z Tajwanu. Wliczając w to transakcje pośrednie, firma nabyła produkty IT o łącznej wartości 350 miliardów jenów. Tym samym NEC jest jednym z największych klientów tajwańskich firm. Według szefa działu zakupów koncernu NEC, obszar Chin oraz Tajwan będą w najbliższych latach stanowiły dla japońskiego giganta najważniejsze źródło komponentów IT.

Do udziału w spotkaniu handlowym zaproszono ponad 300 lokalnych firm IT, m.in. Quanta Computer Group, First International Computer (FIC) Group, Compal Electronics Group, High Tech Computer Corp., Delta Electronics Inc. i Ritek Corp. Spotkanie odbyło się w dniach 27-28 czerwca. W tym czasie NEC zamówił 684 różne produkty, m.in. anteny, zasilacze, kości pamięci, komponenty CD-RW czy baterie do laptopów. Firma planuje również zwiększenie ilości kupowanych elementów półprzewodnikowych, części elektronicznych, akcesoriów telefonii komórkowej, urządzeń sieciowych, paneli LCD i związanych z tym elementów. Równocześnie NEC chce ograniczyć liczbę swych dostawców z obecnego poziomu 6,5 tys. do 4,5 tys. Obecnie najwięksi kontrahenci japońskiego giganta to Asustek Computer Inc., Tatung Corp., FIC, Arima Computer Corp., Quanta, MiTAC Technology Corp. i Mitac International Corp.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.