Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Piątek 5 lipca 2002 
    

Rynek handheldów: skazani na Chiny


Autor: DYD | źródło: 4D | 15:46
Choć sprzedaż handheldów systematycznie rośnie, wojna cenowa i związany z nią spadek marż sprawiły, że wszyscy przenoszą produkcję do Chin. Tylko przy tamtejszych, niskich kosztach produkcji, na najmniejszych komputerach można jeszcze zarobić. Podczas niedawnych targów Computex wiele czołowych koncernów złożyło na Tajwanie zamówienia na komputery naręczne - w większości przypadków jest to sprzęt z rozbudowanymi możliwościami komunikacyjnymi. Jednak - jak twierdzą przedstawiciele producentów takich jak FIC, Asustek, Mitac czy Compal, presja na transfer produkcji do Chin jest coraz większa. "Zaczyna się wojna cenowa i marże już zostały obcięte. Wszyscy przenoszą produkcję do Chin, gdzie koszty są niskie" - powiedział pragnący zachować anonimowość pracownik Asusteka.

Przykładem może być Mitac - aktualnie uruchamiający nową fabrykę w Szanghaju. Pojawiają się jednak opinie, że zakłady w Chinach nie są przygotowane na produkcję tak zaawansowanych technologicznie, miniaturowych komputerów. Ich produkcja jest znacznie trudniejsza, niż w wypadku standardowych "pecetów", a nawet notebooków i ich podzespołów. Być może spadek cen pociągnie więc za sobą pogorszenie jakości tych urządzeń. Z niedawno opublikowanego raportu Dataquest wynika, że w bieżącym roku wolumen sprzedaży handheldów wzrośnie w stosunku do 2001 r. o 18% i osiągnie poziom 15,5 mln sztuk. Wartość sprzedaży wzrośnie o 20% - tym samym rynek najmniejszych komputerów będzie wart już 4,6 mld USD.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.