Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 7 stycznia 2013 
    

SteelSeries Apex i Apex [RAW] - designerskie klawiatury dla graczy


Autor: DYD | 14:23
(6)
Podczas pierwszego dnia CES 2013, firma SteelSeries zaprezentowała klawiatury Apex oraz Apex [RAW]. Najnowsze klawiatury łączą nietypową formę oraz specjalne funkcje i rozwiązania, jak: nisko profilowane klawisze, wyżej profilowane rzędy przycisków makro dla szybkiego, instynktownego dostępu, oraz modyfikowalne rozmieszczenie kolorów i intensywności podświetlenia.

Apex ma dostarczyć graczom najkrótszy na świecie czas reakcji poprzez system SteelSeries ActiveZone - połączenie możliwości zaprogramowania mechanicznego (przypisywanie funkcji poszczególnym klawiszom) oraz wizualnego (strefy klawiszy różniące się kolorem i intensywnością podświetlenia).

Właściwości klawiatur Apex oraz Apex [RAW]:

- Wyżej profilowane klawisze makro na górze i po lewej stronie klawiatury, pozwalające na szybszy i precyzyjniejszy dostęp do przypisanych funkcji.
- Dodatkowe dwie małe wypustki na klawiszu W, umożliwiające szybszy powrót do układu WSAD.
- Anti-ghosting, który zapobiega przed błędami przy jednoczesnym wciskaniu 20 najpopularniejszych klawiszy używanych w grach.
- Powiększony klawisz spacji oraz dodatkowe klawisze kierunkowe, zwiększające wygodę oraz zmniejszające czas reakcji.
- Przycisk SteelSeries bez wymaganego oprogramowania z łatwością dostosuje jasność oraz wyłączy klawisze windows.
- Dwie rozkładane nóżki, dzięki którym gracz może dostosować kąt nachylenia klawiatury do swoich indywidualnych potrzeb.
Klawiatura Apex - cena sugerowana €99.99
Klawiatura dla graczy SteelSeries Apex to nie tylko wybór swojego koloru z palety 16,8 milionów. To system podświetlenia SteelSeries ActiveZone - narzędzie umożliwiające niezależny dobór barw w 8 intensywnościach, w każdej z 5 stref klawiatury, z 4 różnymi warstwami dla danej strefy. Dzięki możliwości zaprogramowania każdego klawisza w 4 różnych warstwach, w tym 22 przycisków makro na górze i po lewej stronie, klawiatura Apex daje graczowi 504 sposoby na wygraną. Najnowszy produkt SteelSeries został wyposażony również w osobne przyciski media i głośności, które pozwalają na szybki dostęp do swojej biblioteki mediów.


Klawiatura Apex [RAW] - cena sugerowana €69.99
Zaawansowana, lecz bez złożonej technologii standardowej wersji - za to w niższej cenie. W Apex [RAW] zostało dodane jedynie białe podświetlenie z 8 poziomami intensywności. W tej wersji użytkownicy również mogą zaprogramować każdy klawisz (2 warstwy na każdy), w tym 17 wysoko profilowanych przycisków makro na górze i po lewej stronie klawiatury. Łącznie daje to 250 programowalnych klawiszy.
Dzięki SteelSeries Engine, użytkownicy mogą z łatwością modyfikować, zapisywać i dopracowywać swoje ustawienia klawiatury. Unikalne, zaawansowane możliwości makro pozwalają graczom na stworzenie nie tylko standardowych linijek tekstu wklejanych w trakcie rozgrywki (np. komendy w grach MMO), lecz także kombinacji klawiszy z zaprogramowanym czasem użycia.

Użytkownicy mogą stworzyć nielimitowaną ilość profili i każdy dostosować do własnych potrzeb. Apex umożliwia zdefiniowanie 4 warstw przycisków makro (Apex [Raw] 2 warstwy) w jednym profilu. Dany profil może zostać przypisany do konkretnej gry, a podczas jej uruchomienia zostanie automatycznie załadowany. Poza dodatkowym wsparciem dzięki rozmieszczeniu poszczególnych kolorów i intensywności na podzielonych strefach klawiatury, użytkownicy poprzez "heat map" mogą obserwować statystki najczęściej używanych klawiszy, co pomoże w analizowaniu i doskonaleniu rozgrywek.

Klawiatury dla graczy SteelSeries Apex oraz Apex [RAW] będą dostępne w sprzedaży na początku drugiego kwartału 2013 roku.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Najbardziej... (autor: SonyWali | data: 7/01/13 | godz.: 15:58)
  podobają mi się spacje :) Naprawdę zawsze człowiek przy pisaniu trafi. Ale cena zabija...

 2. Gdyby nie cena... (autor: Kenjiro | data: 7/01/13 | godz.: 19:44)
  Poza ceną, to wygląd nawet, nawet... ciekawe jak z głośnością dźwięku klawiszy...

 3. heh (autor: angh | data: 7/01/13 | godz.: 22:47)
  bylaby idealna, gdyby byla mechaniczna.

 4. podswietlanie diodowe ladne (autor: RusH | data: 8/01/13 | godz.: 00:00)
  ale to NIE JEST do grania skoro S nie jest bezposrednio pod W

 5. ale bełkot marketingowy (autor: TheW@rrior | data: 8/01/13 | godz.: 13:33)
  między wierszami można wyczytać że nie są te mechaniczne klawiatury więc śmieszna kwota za coś takiego. Dodatkowo świecące klawisze rozpraszające gracza który siedzi zazwyczaj w ciemnym pomieszczeniu przy świetle monitora. Kolorowanie stref czy wypustki na WSAD też bez sensu, większość graczy korzysta z klawiatury bezwzrokowo.

 6. @5. (autor: Krotock | data: 12/01/13 | godz.: 22:34)
  Co prawda to prawda. Moim skromnym zdaniem podświetlenie to tylko bajer dla wyglądu a normalnemu graczowi nic nie daje, bo większość nie patrzy w ogóle na klawiaturę jak np. ja.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.