Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 7 stycznia 2013 
    

Wysyp nowych aparatów Lumix: FT5, FT40, SZ9, XS1, LZ30


Autor: DYD | 20:55
(5)
Podczas targów CES 2013 Panasonic zaprezentował kilka nowych aparatów. Lumix FT5 – odporny kompakt dla wielbicieli fotografii ekstremalnej, wododporny do 13 m., odporny na upadek z wysokości 2 m., odporny na temperaturę do -10 st. C, odporny na nacisk do 100 kg. Lumix FT40 – aparat z matrycą MOS 18.1 megapikseli, 20x zoomem optycznym, 50p Full HD video, z Wi-Fi i NFC. Lumix SZ9 – uniwersalny i kompaktowy aparat 16.1- Mpix MOS, 10-krotnym zoomem optycznym, obiektywem Leica, Wi-Fi i z 14 efektami kreatywnymi. Cieniutki - 1,4 cm Lumix XS1 oraz Lumix LZ30 - duży 35-krotny zoom i sporo opcji kreatywnych.

Oryginalne informacje prasowe firmy Panasonic:


Panasonic LUMIX DMC-FT5

Nowy aparat firmy Panasonic, LUMIX DMC-FT5 został stworzony dla poszukiwaczy przygód, chcących udokumentować swoje przygody. Dzięki solidnej budowie modelu LUMIX FT5 zdjęcia można robić gdziekolwiek - chociażby podczas nurkowania czy wspinaczki. Aparat ten pozwoli stworzyć świetne zdjęcia bez obawy o uszkodzenie sprzętu. Model FT5 jest wodoodporny do 12 metrów, odporny na wstrząsy i upadki z 2 metrów, odporny na temperatury do -10 °C i nacisk do 100 kg.LUMIX FT5 pozwala na filmowanie w full HD (1920x1080) i formacie AVCHD, rejestrując dźwięk w systemie Dolby Digital Creator. W przypadku, gdy nie jest możliwe trzymanie aparatu oburącz, użytkownicy mogą za dotknięciem jednego przycisku stworzyć nagranie bez konieczności wybierania dodatkowych funkcji. Ponadto, możliwe jest skorzystanie z trybu iA oraz stabilizacji POWER O.I.S., gdy użytkownik znajduje się w miejscu, gdzie trudno uchwycić poruszający się obraz.

Obiektyw LEICA DC-VARIO ELMAR (szerokość: 28mm; zoom: 4.6 x), filmowanie w Full HD,1920x1080 (50p) oraz 3-calowy wyświetlacz pozwalają na osiągnięcie świetnych efektów. Ponadto, 16,1-megapikselowy czujnik, procesor Venus engine, technologia time lapse recording oraz szybkość robienia zdjęć 10 kl./s. powoduje, że aparat jest nie tylko wytrzymały, ale również inteligentny. Model FT5 posiada wszelkie funkcje, które pozwolą użytkownikowi uchwycić ważne wspomnienia.

Model LUMIX FT5 ma bardzo proste połączenie WiFi za sprawą technologii NFC, dzięki czemu korzystając z aplikacji LUMIX w szybki i prosty sposób można przesłać zrobione zdjęcie lub film. Wystarczy ściągnąć aplikację i skorzystać z funkcji viewfinder w miejscach, gdzie zdjęcia są z pozoru trudne do zrobienia ze względu na otaczające warunki. Ponadto, można zaznaczyć miejsce, w którym zdjęcie zostało zrobione dzięki funkcji GPS. Dodatkowe funkcje to możliwość zamieszczenia danych wielkości 1GB na serwerze, odtworzenia zdjęć na dużym ekranie telewizora oraz drukowanie zdjęć na bezprzewodowej drukarce.

Najważniejsze funkcje:
- Wytrzymałość: aparat jest wodoodporny do 13 metrów, odporny na wstrząsy i upadki z 2 metrów, odporny na temperatury do -10 °C i nacisk do 100 kg.
- Nagrywanie 1920x1080, 50p, Full HD, mikrofon stereo dla stworzenia najwyższej jakości filmów.
- Połączenie Wi-Fi za jednym przyciskiem: model LUMIX FT5 ma bardzo proste połączenie Wi-Fi za sprawą technologii NFC, dzięki czemu korzystając z aplikacji LUMIX w szybki i prosty sposób można przesłać zrobione zdjęcie.
- Tryb podwodny: dzięki reprodukcji barw aparat wiernie odtwarza kolory obrazów znajdujących się pod wodą, eliminując szarości.
- 9,3-krotne przybliżenie optyczne, szerokokątny, najwyższej jakości obiektyw 24mm LEICA DC pozwalają osiągnąć najwyższą jakość zdjęć.
- Jeszcze ostrzejszy 16,1-megapikselowy czujnik MOS daje najlepsze rezultaty nawet w najgorszych warunkach, a ulepszony stabilizator POWER O.I.S pozwala kontrolować aparat dla osiągnięcia ostrości obrazu, nawet przy użyciu największego przybliżenia optycznego
- Lokalizacja wspomnień: funkcja GPS pozwala na zaznaczenie miejsca, w którym zdjęcie zostało zrobione i stworzenie wirtualnej mapy zdjęć, którą można obejrzeć w aparacie.
- Wyzwala kreatywność: tryb kontroli Creative Control pozwala na użycie filtrów takich jak miękki rysunek (soft focus), aparat zabawka (toy camera) czy retro. Natomiast funkcja Creative Retouch pozwala na szybki retusz zdjęć.

Aparat FT5 dostępny będzie w Polsce od kwietnia w następujących kolorach: niebieskim, pomarańczowym, czarnym i srebrnym. Sugerowana cena detaliczna modelu będzie wynosiła około 399 EUR.

FT25: Mały brat modelu FT5

Panasonic wprowadza także na rynek model FT25 - stylowy , a jednocześnie wytrzymały aparat do codziennego użytku, który może być również wykorzystany podczas mniej ekstremalnych wycieczek. Model FT25 jest wodoodporny do 7 metrów, odporny na wstrząsy i upadki z 1,5 metra oraz odporny na temperatury do -10 °C. Ponadto, 16,1-megapikselowy czujnik, MEGA O.I.S. z trybem Active Mode redukują poruszenie obrazu, a 12 efektów funkcji Creative Control pozwalają na stworzenie niepowtarzalnego zdjęcia.

Pozostałe kluczowe funkcje modelu FT25:
- Szerokokątny obiektyw 25mm, 4-krotne przybliżenie optyczne
- Nagrania MP4 w HD, 1280x720 (25p)
- 2,7-calowy wyświetlacz
- Podwodna reprodukcja barw


Panasonic LUMIX DMC-SZ9

Nowy, kompaktowy aparat LUMIX DMC-SZ9 firmy Panasonic posiada szereg funkcji dla osób, chcących uchwycić wyjątkowe momenty z rodziną i przyjaciółmi, sceny z wakacji czy też chwile warte zapamiętania podczas wieczornego wyjścia. Aparat zachwyca zarówno swoim wyglądem, jak i 10-krotnym zoomem optycznym oferowanym przez obiektyw LEICA DC, 20-krotnym cyfrowym zoomem inteligentnym, szerokokątnym obiektywem 25mm, prędkością fotografowania 10 kl./s., dostępem do Wi-Fi oraz 14 efektami kreatywnymi.Aparat Panasonic LUMIX DMC-SZ9, mimo niewielkiego rozmiaru oferuje imponujące powiększenie optyczne. Dzięki 10-krotnemu powiększeniu Optical Zoom LEICA DC, 20-krotnemu inteligentnemu powiększeniu cyfrowemu, z zachowaniem kształtu oraz naświetlenia, fotografowane obiekty wydają się być znacznie bliżej, a jakość jest zachowana dzięki technologii inteligentnej rozdzielczości.

Aparat posiada zwiększony w stosunku do poprzednich 14,1-megapikselowych modeli, 16,1-megapikselowy czujnik MOS. Może też pochwalić się wysoką prędkością przesyłu danych oraz wysoką czułością nagrywania. Ponadto, model ten charakteryzuje wysoki stosunek sygnału do szumu czujnika MOS oraz system inteligentnej redukcji dźwięku - znajdujące się w wydajnym procesorze obrazu Venus Engine. Funkcje te pozwalają uzyskać najwyższej jakości zdjęcia oraz filmy, które można z łatwością obejrzeć na 3-calowym wyświetlaczu LCD.

Wysoka prędkość przesyłu danych pozwala modelowi SZ9 na robienie zdjęć z prędkością 10 kl./s. w pełnej 16,1-megapikselowej rozdzielczości oraz 5 kl./s. w trybie auto focus (AF). Pozwala to również na łatwe nagrywanie filmów w rozdzielczości HD. Prędkość klatek, tryb AF oraz rozdzielczość nagrywania filmów można dostosować do ruchu fotografowanego lub nagrywanego obiektu. Aparat SZ9 zachwyca swoją 0,1-sekundową szybkością systemu Light Speed AF, który pozwala na uchwycenie nawet najbardziej ulotnych momentów.

Po zrobieniu zdjęć lub nagraniu filmu można szybko przesłać dane, podzielić się nimi lub je zachować. Wystarczy wybrać w aparacie opcję Wi-Fi, połączyć się z Internetem i podzielić się zdjęciami lub nagraniami ze znajomymi w sieci, przerzucić dane na ekran TV, wydrukować ulubione fotografie lub umieścić je na serwerze LUMIX club cloud. Zdjęcia można również oznaczyć systemem GPS, aby zapamiętać, gdzie zostały zrobione.

Dzięki 14 kreatywnym efektom takim jak filtr miękkiego rysunku (soft focus), aparatu zabawki (toy camera) czy retro, model LUMIX SZ9 pozwala na popisanie się pomysłowością. Aparat posiada tryb panoramiczny, a funkcja retuszu pozwala na szybką modyfikację zdjęć.

Najważniejsze funkcje:
- 10-krotne powiększenie Optical Zoom LEICA DC oraz 20-krotne powiększenie inteligentne, sprawia, że aparat zachowuje jakość obrazu, dzięki technologii inteligentnej rozdzielczości. Pozwala to na dokładne przetwarzanie sygnału, dzięki czemu zdjęcia oraz filmy są niezwykle wyraźne.
- Zdjęcia i filmy są wyraźne i wysokiej jakości: aparat SZ9 posiada 16,1- megapikselowy czujnik MOS, co pozwala na wykonanie zdjęć przy ISO3200. W połączeniu z systemem inteligentnej redukcji dźwięku, znajdującym się w procesorze obrazu Venus Engine zarówno zdjęcia, jak i filmy są niezwykle wyraźne.
- Automatyczny transfer danych Wi-FI: wbudowana funkcja Wi-Fi pozwala na przesłanie danych, podzielenie się nimi lub ich zachowanie. Można również przerzucić bezprzewodowo obrazy na ekran TV lub je wydrukować.
- Lokalizacja wspomnień: funkcja GPS pozwala na zaznaczenie miejsca, w którym zdjęcie zostało zrobione i stworzenie wirtualnej mapy zdjęć, którą można obejrzeć w aparacie.
- Prędkość rejestrowania obrazu: Wysoka prędkość przesyłu danych pozwala modelowi SZ9 na robienie zdjęć z prędkością 10 kl./s. w pełnej 16,1-megapikselowej rozdzielczości oraz 5 kl./s. w trybie auto focus (AF). Prędkość klatek, tryb AF oraz rozdzielczość nagrywania filmów można dostosować do ruchu fotografowanego lub nagrywanego obiektu.
- Wyzwolona kreatywność: dzięki 14 kreatywnym efektom takim jak filtr miękkiego rysunku (soft focus), aparatu zabawki (toy camera) czy retro, aparat SZ9 pozwala na popisanie się pomysłowością. Model posiada tryb panoramiczny, a funkcja retuszu pozwala na szybką modyfikację zdjęć.

LUMIX SZ9 dostępny będzie w Polsce pod koniec marca w kolorze czarnym i srebrnym. Sugerowana cena detaliczna modelu będzie wynosiła około 229 EUR.

Panasonic LUMIX DMC-SZ3
To siostrzany model aparatu LUMIX SZ9, który również charakteryzuje się smukłym i stylowym wzornictwem. Zdjęcia oraz filmy można obejrzeć na nieco mniejszym, 2,7-calowym wyświetlaczu LCD. Jakość obrazu jest jednak nadal najwyższa dzięki 16,1-megapikselowemu czujnikowi MOS i możliwości nagrywania w wysokiej rozdzielczości HD (1280 x 720). Aparat dostępny jest w przystępnej cenie i posiada 10-krotne powiększenie Optical Zoom LEICA DC oraz 20-krotne zaawansowane powiększenie optyczne a także kreatywne funkcje retuszu.


Panasonic LUMIX DMC-XS1

Najnowszy aparat LUMIX DMC-XS1 oferuje swoim użytkownikom połączenie wielu ciekawych możliwości z pięknym, stylowym wzornictwem. Aparat XS1, o rozdzielczości 16,1 megapiksela i grubości zaledwie 14 mm, jest idealnym dodatkiem dla osób robiących zdjęcia w biegu. Aparat jest na tyle mały, że można go wrzucić do kieszeni i spontanicznie wykorzystać, np. po to, aby uchwycić piękny zachód słońca w drodze powrotnej z pracy do domu lub po to, aby zapamiętać udane chwile spędzone na imprezie ze znajomymi. Aparat dostępny będzie w Polsce pod koniec lutego w różnych wersjach kolorystycznych: czarnej, czerwonej, białej i biało-niebieskiej. Sugerowana cena detaliczna: około 139 EUR. Panasonic zaprezentował również dwa inne kompaktowe aparaty LUMIX: DMC-FS50 oraz DMC-F5. LUMIX FS50 ma te same funkcje i możliwości, co aparat XS1 (z wyjątkiem filtrów Creative Control) i jest od niego nieznacznie większy. Aparat LUMIX F5, zaprojektowany na wzór aparatów XS1 oraz FS50 posiada takie funkcje jak MEGA O.I.S. oraz iA i robi zdjęcia w rozdzielczości 14,1 megapiksela.LUMIX XS1 ma 14 mm grubości i zaprojektowany został tak, aby mieścił się do kieszeni i mógł być wykorzystany w dowolnej chwili, kiedy widzimy wart uchwycenia kadr. Dzięki obiektywowi o rozdzielczości 16,1 megapiksela każde zdjęcie jest udane. Ponadto, szerokokątny obiektyw 24 mm pozwala na zrobienie doskonałych zdjęć zarówno w pomieszczeniach, jak i poza nimi.

Dzięki funkcji 5-krotnego powiększenia optycznego i 8-krotnego zaawansowanego powiększenia cyfrowego aparat XS1 za przyciśnięciem jednego guzika pozwala wykonać zdjęcia z bardzo bliska przy jednoczesnym zachowaniu jakości. Aparat LUMIX XS1 nie tylko jest idealnym aparatem dla osób fotografujących w biegu, ale może również służyć jako kamera nagrywająca filmy w formacie HD (1280x720).

Optyczny stabilizator obrazu MEGA O.I.S., który może być wykorzystany zarówno do robienia zdjęć, jak i nagrywania filmów, zapobiega rozmyciu obrazu powodowanemu drżeniem ręki, czy też ruchem fotografowanego obiektu. Stabilizator MEGA O.I.S. koryguje drgania osi optycznej przesuwając odpowiednio soczewkę O.I.S.

Początkujący fotografowie mogą skorzystać z szerokiej gamy kreatywnych i artystycznych funkcji aparatu. Nowy tryb kontroli Creative Control pozwala na skorzystanie z 13 różnych filtrów oraz efektów wizualnych, takich jak Retro, Pop i Miniature, aby osiągnąć wyższy poziom kreatywności i stworzyć niezwykle ciekawe zdjęcia ze zwykłych ujęć. Wyjątkowe kadry można wykonać również dzięki trybowi panoramicznemu (180 stopni) oraz funkcji Creative Retouch, która pozwala na retusz zdjęć. Ponadto, proste w obsłudze oprogramowanie oraz duży wyświetlacz LCD (2,7 cali) gwarantują łatwy i przyjemny proces twórczy.

Funkcja Intelligent Auto (iA) aparatu LUMIX XS1 za pomocą jednego przycisku zapobiega nieostrości zdjęć i pozwala nawet początkującym fotografom na osiągnięcie znakomitych rezultatów fotograficznych. Funkcja inteligentnego wyboru sceny automatycznie rozpoznaje warunki, w których robione jest zdjęcie i dobiera optymalny tryb. Niezależnie od pogody LUMIX XS1 wykona całą pracę za Ciebie, dobierając odpowiedni tryb do warunków atmosferycznych dzięki czemu mamy pewność świetnej jakości zdjęć.

Najważniejsze funkcje:
- Aparat LUMIX XS1 mimo swojego niewielkiego rozmiaru (grubość 14 mm; 17,6 mm z obiektywem) jest pięknie i nowocześnie zaprojektowany.
- Aparat dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych, dzięki czemu każdy znajdzie odpowiedni model dla siebie.
- Dzięki funkcji 5-krotnego powiększenia optycznego można robić zdjęcia z bardzo bliska, a szerokokątny obiektyw 24 mm pozwala na uchwycenie niepowtarzalnych momentów.
- Niezwykłe rezultaty w każdych warunkach: Rozdzielczość 16,1 megapiksela pozwala na uzyskanie świetnej jakości zdjęć nawet przy słabym świetle, a funkcja Intelligent Auto, w tym tryb POWER O.I.S. gwarantują udane zdjęcia.
- Nagrania wysokiej jakości: Filmy w HD (1280x720; 30 kl./s.); aparat pozwala szybko stworzyć ciekawe filmy w dobrej jakości.
- Kontrola: 2,7-calowy wyświetlacz LCD oraz intuicyjne oprogramowanie pozwalają na szybkie skorzystanie z wielu możliwości, jakie oferuje model aparat XS1
- Możliwość uchwycenia pięknych widoków: Tryb panoramiczny (180 stopni) pozwala na uchwycenie niezapomnianych widoków.
- Wyzwala kreatywność: Tryb kontroli Creative Control pozwala na użycie filtrów takich jak: miękki rysunek (soft focus), aparat zabawka (toy camera) czy retro. Funkcja Creative Retouch, z kolei, pozwala na szybki retusz zdjęć.


Panasonic LUMIX DMC-TZ40

Nowy LUMIX DMC-TZ40 to najbardziej zaawansowany model kompaktowy firmy Panasonic, łączący aparat z kamerą. Aparat charakteryzuje 0-krotne przybliżenie optyczne, nagrywanie w Full HD (50p) oraz Wi-Fi. Firma Panasonic wprowadzi na rynek model DMC-TZ35, który posiada te same funkcje co model TZ40, ale ma mniejszy, 16,1-megapikselowy wyświetlacz oraz czujnik MOS. Nie posiada również funkcji Wi-Fi. Prosty, choć stylowy LUMIX TZ40 będzie dostępny pod koniec marca w kolorach czarnym, czerwonym, srebrnym i białym. Sugerowana cena detaliczna wynosi 379 EUR.Aparat LUMIX TZ40 posiada wiele funkcji, dzięki czemu może być wykorzystany w każdych warunkach. Niezależnie od pory dnia, dzięki szerokokątnemu obiektywowi LEICA DC (24 mm) i 20-krotnemu przybliżeniu aparat pozwala stworzyć najwyższej jakości zdjęcia.

Aparatu TZ40 można użyć o wschodzie lub o zachodzie słońca, jak również w ciągu dnia. Ulepszony 18,1-megapikselowy czujnik MOS oraz silnik Venus Engine gwarantują wyraźne zdjęcia niezależnie od pogody. Jednocześnie filmy tworzone przez użytkowników mają najwyższą jakość dzięki jakości Full HD AVCHD oraz mikrofonowi stereo.

Zintegrowanie połączenie Wi-Fi modelu LUMIX DMC-TZ40 jest łatwe do ustawienia i otwiera przed użytkownikiem wiele nowych możliwości. Dzięki opcji Wi-Fi i połączeniu aparatu z telefonem można zdalnie sterować sprzętem. Dzięki temu nie trzeba już, tak jak kiedyś, ustawiać samowyzwalacza z nadzieją na udane zdjęcie. Po zainstalowaniu w smartfonie lub tablecie aplikacji LUMIX App można skorzystać z systemu viewfinding i kontrolować przybliżenie optyczne aparatu oraz moment wyzwolenia migawki dla uzyskania idealnego zdjęcia. Dzięki połączeniu Wi-Fi aparatu TZ40 można udostępnić rodzinie i przyjaciołom zdjęcia z wakacji, bez konieczności ściągania ich najpierw na komputer.

Nie trzeba również martwić się o robienie zapasowych kopii plików, ponieważ wszystkie zdjęcia i nagrania można zamieścić na specjalnym serwerze LUMIX Club Cloud Sync service. Ponadto, dzięki technologii NFC połączenie aparatu TZ40 z Wi-Fi nie może być prostsze. Aparat rozpoznaje ustawienia Internetu i umożliwia zachowywanie i przesyłanie plików.

Funkcje korekcji 5 Axis oraz nachylenia wyrównują i stabilizują obraz. Niezależnie od tego, gdzie znajduje się użytkownik, czy w zatłoczonym mieście, na wyboistej drodze, czy też w głuszy, może mieć pewność, że film, który nagra będzie najwyższej jakości. Ponadto, dzięki systemowi ustawiania ostrości Light Speed AF, który osiąga ostrość w zaledwie 0,1 sekundy, uchwycić można obraz w mgnieniu oka. Natomisat dzięki zdjęciom robionym z prędkością 10 kl./s. można stworzyć wiele zdjęć, z których później użytkownik może wybrać najlepsze ujęcie.

Model TZ40 posiada także funkcję Intelligent Auto, w tym funkcję rozpoznawania twarzy Face Recognition, dostosowującą odpowiednie ustawienia. Niezależnie od tego, gdzie znajduje się użytkownik, aparat zajmie się przygotowaniem ustawień tak, żeby w każdej sytuacji stworzyć najlepszej jakości zdjęcie.

Użytkownik może wybierać między funkcjami panoramicznymi, lub też możliwością retuszu zdjęć dla osiągnięcia wymarzonych rezultatów. Opcja High Dynamic Range pozwala na rzeczywiste oddanie światła padającego na obraz, nawet jeśli zdjęcie robione jest pod światło. Jednocześnie funkcja High Speed Video pozwala na nagrywanie filmów w zwolnionym tempie dla uzyskania ciekawego efektu.

Najważniejsze funkcje:

- 20-krotne przybliżenie optyczne pozwala na robienie zdjęć z bardzo bliska; szerokokątny obiektyw LEICA DC (24 mm) znany jest z robienia zdjęć najwyższej jakości.
- Kontrola, zachowywanie, udostępnianie: opcja Wi-Fi umożliwia użytkownikom modelu TZ40 całkowitą kontrolę nad aparatem, aby mieć pewność, że każde zdjęcie będzie idealne. Zdjęcia można za dotknięciem jednego przycisku zachować lub udostępnić rodzinie i przyjaciołom.
- Nowy, 18.1-megapikselowy czujnik MOS gwarantuje najwyższą jakość zdjęć nawet przy braku światła. System POWER O.I.S. i funkcja korekcji 5 Axis pozwalają na stworzenie idealnych, nieporuszonych zdjęć, nawet przy użyciu największego przybliżenia.
- Pozwala filmom wysokiej jakości opowiedzieć historię: nagrywanie w opcji Full HD AVCHD (1920x1080, 50p) z użyciem mikrofonu stereo pozwala na stworzenie filmów w najwyższej jakości.
- Instynktowna fotografia: dzięki prędkości trybu Auto Focus aparat w zaledwie 0,1 sekundy może z precyzją uchwycić szybko poruszający się obraz. Z kolei prędkość robienia zdjęć 10 kl./s. umożliwia zrobienie wielu zdjęć za pomocą jednego przycisku.
- Uchwycenie wyjątkowych momentów niezależnie od miejsca: udoskonalona funkcja GPS ze wbudowanym kompasem pozwala na zaznaczenie miejsca, w którym zdjęcie zostało zrobione i stworzenie wirtualnej mapy obrazów, którą można obejrzeć w aparacie.
- Pełna kontrola: aparat TZ40 pozwala użytkownikom na wybór sposobu, w jaki robione jest zdjęcie - można używać przycisków w aparacie, lub też klawiatury na wyświetlaczu (intuicyjny, 3-calowy wyświetlacz LCD; 920 tysięcy pikseli).
- Przedstawienie świata na swój sposób: nowa funkcja High Dynamic Range pozwala na rzeczywiste oddanie światła padającego na obraz nawet, jeśli zdjęcie robione jest pod światło. Jednocześnie funkcja panoramiczna pozwala na zrobienie pięknego ujęcia za pomocą jednego obrotu aparatu.
- Baterie modelu TZ40 działają znacznie dłużej niż dotychczasowe baterie.
- Wyzwala kreatywność: tryb kontroli Creative Control pozwala na użycie takich filtrów jak filtr miękkiego rysunku (soft focus), aparatu zabawki (toy camera) czy retro. Funkcja Creative Retouch, z kolei, pozwala na szybki retusz zdjęć. Ponadto, funkcja High Speed Video pozwala na nagranie filmów w zwolnionym tempie.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Obiektyw LEICA DC-VARIO ELMAR (szerokość: 28mm; zoom: 4.6 x), (autor: szelas | data: 7/01/13 | godz.: 23:38)
  filmowanie w Full HD,1920x1080 (50p) oraz 3-calowy wyświetlacz pozwalają na osiągnięcie świetnych efektów. Ponadto, 16,1-megapikselowy czujnik, procesor Venus engine, technologia time lapse recording oraz szybkość robienia zdjęć 10 kl./s. powoduje, że aparat jest nie tylko wytrzymały, ale również inteligentny...

  Dalej nie chce mi się nawet czytać tego bełkotu ;)


 2. A ja powiem... (autor: SonyWali | data: 8/01/13 | godz.: 09:42)
  nie cierpię jakoś aparatów Panasonic. Miałem kilka w ręku i jakoś lekkie plastykowe...a to nie były małpki tylko ultrazoomy. Może te ich najwyższe modele są jakieś "lepsze" ale mi nie leżą aparaty tej marki.

 3. taki FZ150 nie jest bynajmniej wydmuszką (autor: Michał_72 | data: 8/01/13 | godz.: 10:35)
  A bezlusterkowce to w ogóle zbudowane sa bardzo solidnie.
  mam też FT2 i nie zawiódł mnie ani w dwudziestostopniowym mrozie, ani pod wodą ani w piasku.


 4. Dostępność (autor: kanistrowaty | data: 8/01/13 | godz.: 14:27)
  Wiadomo coś na temat dostępności? Bo chłopaki co mówili wczoraj byli z oddziału USA :( No i mam nadzieję, że będą w przystępnych cenach, jak na tą półkę :)

 5. Cena (autor: lajkonik12 | data: 13/01/13 | godz.: 15:49)
  Ciekawe jaka bd sugerowana cena tych aparatow w polsce

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.