Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 8 stycznia 2013 
    

Sharp CES2013, TV LED, monitor 32 cale, rozdzieczlość 4K i 8K...


Autor: DYD | 12:16
(2)
W Las Vegas firma Sharp pokazała swoje portfolio telewizorów LED na rok 2013, profesjonalny monitor LCD 32 cale PN-K321 o rozdzielczości 4K x 2K a także zaprezentowała możliwości technologii IGZO zapewniającą w panelach większą rozdzielczość i czułość na dotyk. Firma już myśli o rozdzielczości 8K - japoński producent pokazał namiastkę technologii przyszłości, prezentując telewizor o przekątnej 85" o rozdzielczości 8K (7680 x 4320 punktów), 16 razy większa niż HDTV. Szczegóły nowości prezentowanych podczas CES przez Sharpa po kliknięciu dalej.

Technologia IGZO

Po raz pierwszy w Stanach Zjednoczonych firma zaprezentowała możliwości technologii IGZO (materiał półprzewodnikowy oparty o indowo-galowy tlenek cynku) i pokazała nowe produkty, które ją wykorzystują. Technologia IGZO ma mieć wpływ na całą generację produktów obrazujących, zapewniając znacznie większą energooszczędność, wyświetlanie obrazów o wysokiej rozdzielczości i czułość na dotyk. Sharp już dziś wykorzystuje technologię IGZO w ekranach, tabletach, monitorach oraz smartfonach.

Właściwości technologii IGZO to:

- Bardzo wysoka rozdzielczość i wyrazistość obrazu: tranzystory IGZO są dużo mniejsze niż w tradycyjnych wyświetlaczach LCD i wyróżniają się znacznie większą ruchliwością elektronów. Dzięki temu na jednym ekranie można wyświetlić więcej danych, tworząc obrazy o bardzo dużej liczbie szczegółów - do czterech razy większej w porównaniu z konwencjonalnymi panelami Full HD (1080p).

- Wysoka czułość na dotyk: w porównaniu z konwencjonalnymi panelami LCD, ekrany IGZO mają znacznie zredukowany poziom szumów powstałych w wyniku dotyku. Umożliwia to szybkie, łatwe i bardziej zbliżone do naturalnego pisanie odręczne a także zapewnia uzyskiwanie gładszych linii.

Monitor LCD 32" PN-K321

Na targach Sharp zaprezentował profesjonalne monitory LCD o rozdzielczości 32": model PN-K321 oraz prototyp monitora z dotykowym ekranem IGZO o rozdzielczości 4K x 2K (3840 x 2160 pikseli) - cztery razy większej niż Full HD. Modele te charakteryzują się płaską obudową, która ma 35 mm. Prototyp monitora dotykowego można opcjonalnie wyposażyć w 10-punktową funkcję sterowania dotykiem, co pozwala użytkownikom na obsługiwanie ekranu przy pomocy wielu równoczesnych gestów - funkcja ta jest użyteczna w przypadku prezentacji obrazów, grafik, złożonych elementów wizualnych i projektów architektonicznych. Model PN-K321 powinien pojawić się na rynku w lutym.

Telewizory Ultra HD (4K)

Sharp wprowadza ekrany o rozdzielczości nowej generacji: Ultra HD. Standard ten, znany wcześniej jako 4K, pozwala wyświetlić obrazy o 4 razy większej rozdzielczości w porównaniu do 1080p. Na targach CES Sharp zaprezentuje dwa wielkoekranowe rozwiązania standardu Ultra HD, które pojawią się na rynku w roku 2013:

ICC Purios: Rozwiązanie opracowane wspólnie z I-cubed Research Center Inc. ICC Purios łączy rozdzielczość Ultra HD i procesor obrazu ICC (zintegrowany system kreacji poznawczej), odtwarzający proces poznawczy, w jakim ludzki mózg analizuje bodźce świetlne. Zastosowanie tego unikatowego procesu zapewnia wrażenia dotyku, tekstury oraz perspektywy zbliżone do tych, jakie odczuwamy patrząc bezpośrednio na obiekt w świecie rzeczywistym, w którym ostrość obrazu jest większa. Uzyskany w ten sposób obraz sprawia wrażenie rzeczywistego, a ICC Purios jest pierwszym na świecie wyświetlaczem, który przeszedł pomyślnie 400 testów niezbędnych do uzyskania certyfikatu THX 4K, potwierdzającego, że ekran nie tylko spełnia wymagania standardu 4K, ale również zachowuje precyzję obrazu zgodną z oryginalnym obrazem HD.

AQUOS Ultra HD: Na targach CES Sharp zaprezentuje również prototyp telewizora AQUOS Ultra HD - nowego modelu wielkoekranowego marki AQUOS. Oprócz rozdzielczości Ultra HD, urządzenie to wyposażono w nową technologię obrazowania pod nazwą Moth Eye, która prawie całkowicie eliminuje odbicia, zachowując wyrazistość kolorów.

Telewizory LED AQUOS 2013

Sharp zaprezentował całą gamę telewizorów AQUOS LED 2013 o nowej stylistyce i przekątnych ekranu 60", 70", 80" oraz 90" - największych na świecie sprzedawanych seryjnie telewizorów LED. W tym roku firma zaprezentuje blisko 20 modeli o przekątnej 60" lub większych. Oferta telewizorów AQUOS 2013 obejmuje dwie serie z technologią Quattron, dzięki której można uzyskać ponad miliard dodatkowych kolorów. Wszystkie telewizory AQUOS LED to modele Smart TV z dwurdzeniowymi procesorami zapewniającymi szybkie i łatwe podłączenie, sterowanie i dostęp do materiałów sieciowych. Flagowa seria 8 wyposażona jest w technologię Super Bright - inteligentny procesor kontrastu oraz jaśniejszy panel, który pozwala stworzyć obraz o wyjątkowym kontraście.


Powyżej zdjęcie telewizora Sharp LC-60LE857U_HO_LS


Produkty Audio

Na targach CES pojawią się także dwa produkty audio: HT-SB60 - jedyny zestaw głośnikowy zaprojektowany od podstaw z myślą wyłącznie o telewizorach o przekątnej ekranu 60" lub większej. System ten zapewnia wyrazisty i mocny dźwięk 2.1-kanałowy o całkowitej mocy wyjściowej 310 W. Dostarczony w zestawie subwoofer podłączany jest bezprzewodowo. Uniwersalna konstrukcja umożliwia instalację w orientacji poziomej oraz na ścianie.

Drugie urządzenie audio to przenośny zestaw GX-M10 z wbudowanym odtwarzaczem CD oraz stacją do dokowania urządzeń iPhone, iPod i iPad oraz regulowanymi wejściami do podłączania mikrofonu i gitary. Zasilany z baterii lub sieci elektrycznej zestaw GX-M10 o mocy wyjściowej 100 W, ozdobiony diodami LED na obu subwooferach zapewni właściwe brzmienie w każdych warunkach.

Kolejna generacja technologii Quattron

Na targach CES Sharp zaprezentował również kolejną generację technologii Quattron. Dzięki zastosowaniu specjalnego procesora subpikseli (stworzonego specjalnie do współpracy z panelami Sharp Quattron) o czterech kolorach podstawowych: czerwonym, zielonym, niebieskim i żółtym, panel Quattron nowej generacji pozwoli na sterowanie i użycie tych kolorów indywidualnie, umożliwiając reprodukcję jednego piksela w zdwojonej rozdzielczości. W rezultacie panele Quattron kolejnej generacji umożliwiają zwiększenie efektywnej rozdzielczości panelu 1080p do rozdzielczości podobnej do Ultra HD - zarówno w przypadku materiałów wideo, jak i nieruchomych obrazów oraz sieciowych informacji tekstowych. Nowa generacja technologii Quattron obejmuje również wyspecjalizowane przetwarzanie sygnału do przeskalowywania obrazów z rozdzielczości 1080p do 4K. Sharp planuje wprowadzenie na rynek produktów z technologią Quattron nowej generacji w 2014 roku.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. "Telewizory LED AQUOS 2013" (autor: Eskan | data: 8/01/13 | godz.: 20:54)
    Edge led? Nic o tym nie wspomniano. Ale jeśli tak to nie ma się czym chwalić. Kosić w gazetkach MM bo technologia I liga w zyskach koncernów.

  2. @ Pan Autor (autor: bmiluch | data: 9/01/13 | godz.: 10:51)
    tak z ciekawości - rozdzielczości 4K i 8K nie są wielokrotnościami HD, ktoś nas tutaj czaruje

    http://pl.wikipedia.org/...lczo%C5%9B%C4%87_ekranu


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.