Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 8 stycznia 2013 
    

SanDisk Ultra Plus 64 GB, 128 GB i 256 GB (odczyt do 530 MB/s)


Autor: DYD | 14:01
Podczas CES 2013 SanDisk wprowadza na rynek dwa nowe dyski SSD, uruchamia kanał dystrybucji, a jeden z najnowszych dysków będzie instalowany w notebooku Transformer Book Asusa. Dysk SSD SanDisk Ultra Plus typu SATA 3.0 przeznaczony dla klientów indywidualnych oferuje wedle zapowiedzi producenta prędkość odczytu sekwencyjnego sięgającą 530 MB/s oraz prędkość zapisu sekwencyjnego nawet 445 MB/s. Jest on już dostępny w sprzedaży w sklepach w wersjach o pojemności 64 GB, 128 GB i 256 GB, których sugerowana cena detaliczna wynosi odpowiednio 69 Euro, 89 Euro i 169 Euro.SanDisk X110 umożliwia producentom OEM oferującym notebooki i tablety projektowanie szybkich, dynamicznie reagujących systemów w eleganckiej, cienkiej obudowie tak lubianej przez klientów. Model X110, następca oferowanego przez SanDisk popularnego dysku SSD X100, zapewnia duże prędkości zapisu i odczytu sekwencyjnego i losowego. Zastosowano w nim architekturę o niskim poborze mocy, która znacznie obniża zużycie energii przez urządzenie w trybach niskiego poboru prądu. Dysk jest obecnie udostępniany w obudowie SATA 2,5", co ułatwi jego umieszczenie w systemach sprzedawanych przez producentów OEM.

W produkcji obu nowych dysków SSD SanDisk wykorzystuje technologię 19-nanometrową (nm).

Nowy kanał dystrybucji B2B

W związku z coraz szerszym zastosowaniem dysków SSD, SanDisk uruchomił nowy, ogólnoświatowy kanał dystrybucji "SanDisk For Business", który oferuje dyski SSD klasy OEM producentom sprzętu komputerowego oraz firmom zajmującą się budową złożonej infrastruktury IT. W szczególności jest on skierowany do partnerów biznesowych typu VAR (value-added reseller), integratorom systemów i partnerom typu DMR (direct market reseller). Nowy kanał dystrybucji zwiększa zasięg rynkowy firmy SanDisk, udostępniając wysokiej jakości technologię SSD SanDisk małym i średnim firmom - zainteresowanie tego segmentu rynku dyskami SSD ostatnio systematycznie rośnie.

Nowy dysk SSD w notebooku firmy Asus

Firma Asus zamierza instalować dysk SSD SanDisk U100 w ASUS Transformer Book - notebooku, który można przekształcić w tablet. Notebook ASUS Transformer Book będzie wyposażany w dysk SSD SanDisk U100 z uwagi na jego dużą pojemność, szybkość oraz niewielkie rozmiary, dzięki którym mieści się on bez problemu w cienkiej obudowie.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.