Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 8 stycznia 2013 
    

Sony @ CES: 4K, OLED 56'', smarftony Xperia Z, ZL i nie tylko


Autor: DYD | 22:38
(1)
Na tegoroczne targi CES Sony przygotował szereg nowych produktów i technologii. Sony prezentuje sprzęt 4K w postaci telewizorów LED 4K do 84 cali, prototyp telewizora OLED tak samo jak Panasonic w rozmiarze 56 cali i rozdzielczości 4K, a także kamerę konsumencką wykorzystującą ten format. Nie zabrakło nowych smarftonów Xperia Z i ZL z 5-calowym ekranem i czterordzeniowym układem, a także nowych serii telewizory BRAVIA, odtwarzaczy Blu-ray Disc, aparaty kompaktowych Cyber-shot, kamery Handycam, wodoszczelnego walkmana oraz głośników z serii X z technologią NFC.

Sprzęt 4K firmy Sony na targach CES 2013

Rozdzielczość modeli 4K — czterokrotnie większa niż w obecnych telewizorach HD. Sony rozpoczęło działalność z 4K od wprowadzenia komercyjnego projektora kinowego 4K oraz kamery profesjonalnej 4K (F65) do rejestracji materiałów 4K. Dziś w salach kinowych na całym świecie zainstalowanych jest ponad 13000 projektorów 4K. Sony ma w ofercie także domowy projektor 4K, szereg zgodnych z formatem 4K domowych urządzeń rozrywkowych (np. wprowadzony w ostatnim czasie 84-calowy telewizor LED 4K) czy będący nowością na rynku 4K system odtwarzania fabrycznie wgranych treści 4K.

Firma Sony ujawniła, że wiosną do sprzedaży trafią dwa nowe telewizory LED 4K z ekranami o przekątnej 55 i 65 cali (seria X9000A). Oba modele kuszą rozdzielczością 4K ponoć za za znacznie przystępniejszą cenę...

Latem Sony planuje uruchomienie w Stanach Zjednoczonych pierwszego serwisu z treściami 4K. Użytkownicy dedykowanego odtwarzacza multimediów 4K uzyskają we własnym domu dostęp do treści Sony Pictures Entertainment wyprodukowanych natywnie w formacie 4K, wraz z ich nadzwyczajną jakością obrazu i dźwięku.

Sony pracuje także nad połączeniem technologii 4K z inną technologią wyświetlania: OLED. 11-calowy telewizor Sony OLED powszechnego użytku trafił na rynek w 2007 roku. Na targach prezentowany jest 56-calowy prototyp telewizora OLED 4K.

Zwiedzający targi CES 2013 będą mogli także zobaczyć pierwszą konsumencką kamerę 4K firmy Sony, szereg innych rozwiązań obrazujących 4K, w tym oprogramowanie „PlayMemories Studio”, oraz pierwsze w branży płyty Blu-ray Disc™ w formacie 4K, zawierające wcześniej wydane filmy.

Smarftony Xperia Z i ZL

Sony promuje nowe modele smartfonów Xperia Z i Xperia ZL. Oba korzystają czterordzeniowego procesora Snapdragon S4 Pro taktowanego zegarem o częstotliwości do 1,5 GHz, 5-calowego ekranu Full HD 1080p, 13 megapikselowego aparatu z funkcją filmu HDR oraz technologii LTE. Telefon jest odporny na pył i wodoodporny przy zanurzeniu do głębokości 1 m przez czas nieprzekraczający 30 minut. Model Xperia ZL – mniejszy niż Xperia Z — będzie dostępny tylko na wybranych rynkach. Ssmartfony korzystają z technologii NFC, zastosowanej także w innych nowych produktach Sony. Oparta na tej technologii funkcja łączenia jednym dotknięciem przyspiesza i upraszcza bezprzewodowe łączenie urządzeń w celu odtwarzania muzyki ze smartfonu czy zaprezentowania zdjęć albo filmów.


Odtwarzacz Blu-ray Disc BDP-S5100
stylistyka inspirowana wzornictwem „Sense of Quartz” nowych telewizorów BRAVIA
łączność Wi-Fi, dostęp do serwisów internetowych i łatwe sterowanie przy użyciu telefonu komórkowego
Seria BRAVIA X9000A Telewizory LED 4K w rozmiarach 65 i 55 cali
4K (rozdzielczość 3840 x 2160), Wyświetlacz TRILUMINOS, Motionflow XR 800 Hz
Pasywny system 3D, Głośnik z cieczą magnetoreologiczną, technologia NFC

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Fajnie, że będzie sobie można streamować filmy 4K (autor: Krotock | data: 9/01/13 | godz.: 16:03)
    ...ale ja z moim internetem 3 Mb nie mogę sobie jak narazie pozwolić na FullHD.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.