Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 8 stycznia 2013 
    

Wybrane płyty Gigabyte z Dual Thunderbolt gotowe na 4K


Autor: DYD | 23:12
(3)
Kilka miesięcy temu Gigabyte ogłosił, że płyty główne z technologią Dual Thunderbolt, obsłużą obraz w rozdzielczości 4K UltraHD. Jest to możliwe, gdyż interfejs Thunderbolt zaimplementowany na płytach głównych Gigabyte jest kompatybilny z portami Mini DisplayPort w wersji 1.1. a każdy z nich pozwala na przesłanie obrazu w rozdzielczości 2K. Nowością pokazaną na targach CES 2013 jest możliwość wyświetlania obrazu w rozdzielczości 4K na platformie złożonej z 4 monitorów.

Jest to osiągalne jest dzięki dwóm portom Thunderbolt na płytach głównych Gigabyte, technologii Intel Collage oraz dedykowanym sterownikom Gigabyte. Opcja wielomonitorowej platformy 4K jest atrakcyjna przede wszystkim dlatego, że znajdujące się obecnie w sprzedaży wyświetlacze obsługujące standard 4K są wciąż bardzo drogie a ich dostępność na rynku niewielka. Dodatkową zaletą technologii Intel Collage jest fakt, że aby móc cieszyć się obrazem w jakości 4K użytkownik nie musi posiadać dodatkowego układu graficznego. Ten zintegrowany w procesorach Intel Core i5 lub i7 trzeciej generacji (Intel HD Graphics) w zupełności wystarczy.

Jak stworzyć wielomonitorową platformę 4KPlatforma pozioma o rozdzielczości 3840*2400


*Pojedynczy monitor o rozdzielczości 1920*1200
W platformie testowej technologii Intel Collage zostały użyte dwa adaptery DisplayPort - Dual-DisplayPort.

Sterowniki pozwalające na użycie technologii Intel Collage na płytach głównych Gigabyte będą dostępne do ściągnięcia już pod koniec stycznia ze strony producenta. Aby dowiedzieć się, jak krok po kroku stworzyć wielomonitorową platformę 4K wystarczy obejrzeć dedykowane video.Płyty główne Gigabyte posiadają zaimplementowane dwa porty Thunderbolt, certyfikowane przez firmę Intel. Standard ten umożliwia szybki transfer danych pomiędzy wieloma urządzeniami jednocześnie z prędkością 10 Gb/s.

Modele płyt głównych Gigabyte z technologią Dual Thunderbolt:

Gigabyte Z77X-UP5 TH
Gigabyte Z77X-UP4 TH
Gigabyte Z77MX-D3H THOprócz platformy demo złożonej z 4 monitorów wyświetlających obraz w rozdzielczości 4K, Gigabyte podczas targów CES prezentuje również najnowsze płyty główne w formacie Mini-ITX, które można z powodzeniem zastosować w komputerach typu All-in-One. Oprócz tego można zapoznać się z platformami z serii HD wyposażonymi w technologię Ultra Durable 4.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Po prostu... (autor: mFuker | data: 9/01/13 | godz.: 00:15)
  ... nie lubię Gigabyte. Koszerny sprzęt w panierce.

 2. Dokładnie... (autor: VIDMO | data: 9/01/13 | godz.: 00:59)
  Niby firma dobra a bubla narobili.
  Zintegrowany układ w i5 i i7 wystarczy do rozdziałki 4k?
  No chciałbym to zobaczyć na własne oczy, żeby mi gra chodziła (juz nie musi to być BF3) i "czysty" pełnokrwisty film w nowym UFHD.
  Klatkomania jak talala.


 3. hmmmm lipa czas zaczac pociskac (autor: Mario2k | data: 9/01/13 | godz.: 10:40)
  To sa dopiero poczatki , musza ruszyc lepetynami i nowy standard kabli opatentowac co by UHD bez problemu smigalo ,to samo z gpu.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.