Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Środa 9 stycznia 2013 
    

(CES) Smartfony 6.1'' Huawei Ascend Mate i 5'' Ascend D2


Autor: DYD | 11:14
(2)
Huawei zaprezentował na targach w Las Vegas dwa nowe smartfony z linii Ascend - Huawei Ascend D2 i Huawei Ascend Mate. Obydwa pracują na na systemie Android 4.1. Ascend D2 posiada 5-calowy wyświetlacz LCD FHD IPS + 443 PPI Super Retina. Jego sercem jest dwurdzeniowy chipset K3V2 1,5 GHz. Z kolei 6.1-calowy Ascend Mate wyróżnia się wśród wszystkich smartfonów jednym z większych wyświetlaczy. Ekran dotykowy stanowi 73% jego powierzchni. Urządzenie wyposażono w czterordzeniowy procesor Hi-Silicon 1.5GHz oraz baterię 4050 mAh.Huawei zaprezentował na targach Consumer Electronics Show 2013 w Las Vegas swój flagowy smartfon Huawei Ascend D2. Urządzenie pracuje na systemie Android 4.1 i posiada 5-calowy wyświetlacz LCD FHD IPS + 443 PPI Super Retina. Jego sercem jest dwurdzeniowy chipset K3V2 1,5 GHz. Dzięki baterii o pojemności 3000mAh, technologiom Quick Power Control (QPC) oraz Automated Discontinuous Reception (ADRX) Ascend D2 osiąga czas czuwania do 6 dni. Smartfon został również wyposażony w kamerę o rozdzielczości 13 MPix.

Huawei Ascend D2 posiada 5-calowy wyświetlacz wykonany w technologii Super Retina, który ma krótki czas reakcji. Wyświetlacz smartfona chroniony jest odpornym na zarysowania, zabrudzenia i wodę szkłem Corning Gorilla. Aparat o rozdzielczości 13 MPix pozwala na nagrywanie i odtwarzanie filmów wideo w jakości 1080p full HD.

Ascend D2 wyposażony jest w baterię o pojemności 3000mAh. Za inteligentne zarządzanie energią w smartfonie odpowiedzialne są autorskie technologie Huawei QPC i ADRX. QPC obniża zużycie baterii poprzez automatyczne wyłączanie nadajnika, kiedy nie odbywa się transmisja danych. Natomiast, technologia ADRX zmniejsza zużycie energii w trybie czuwania o ponad 20%.

Smartfon waży 170 g i ma 9,9 mm grubości. Dostępny jest w białym i niebieskim kolorze. W Chinach Ascend D2 będzie dostępny jeszcze w styczniu, a potem trafi do sprzedaży w Japonii. W przyszłości smartfon dostępny będzie także z 4,7-calowym ekranem.


Huawei zaprezentował także smartfon z dużym ekranem - Huawei Ascend Mate. Smartfon wyposażony jest w wyświetlacz HD o przekątnej 6.1 cala, czterordzeniowy procesor Hi-Silicon 1.5GHz oraz baterię 4050 mAh. Dzięki zastosowaniu technologii Quick Power Control (QPC) i Automated Discontinuous Reception (ADRX), nowy Ascend Mate może pracować dwa dni bez konieczności ładowania.

Ekran dotykowy stanowi 73% jego powierzchni. Wyświetlacz LCD HD z technologią IPS+ o przekątnej 6.1 cala pracuje w rozdzielczości 1280 x 720. Technologia Magic Touch zwiększa czułość ekranu nawet podczas obsługi urządzenia w rękawiczkach.

Smartfon wyposażony jest w baterię 4050 mAh i czterordzeniowy procesor Huawei Hi-Silicon 1.5GHz.

Oprócz funkcji globalnego roamingu, Huawei Ascend Mate zapewnia obsługę pięciu częstotliwości. Jego podwójna antena pozwala na intensywną transmisję danych i jest zoptymalizowana metodą łączenia proporcjonalnego MRC (Maximum Ratio Combining), co zwiększa moc sieci o nawet 2.5dB, rozszerzając jej zasięg o od 20 do 30 procent.

Ascend Mate pracuje na systemie Android 4.1. Urządzenie wyposażone jest w dwie kamery: główną o rozdzielczości 8Mpix HDR z funkcją auto-fokus oraz przednią HD 1Mpix. Dodatkowo posiada podwójny mikrofon z technologią redukcji zakłóceń, dźwięk w systemie Dolby oraz możliwość nagrywania w stereo.

Smartfon jest również wyposażony w aplikację Augmented Reality oraz narzędzie "smart reading" pozwalające szybko sprawdzić hasło w słowniku lub w wyszukiwarce Google.

Ascend Mate dostępny będzie w dwóch wersjach kolorystycznych - czarnej i białej. Smartfon trafi do sprzedaży w Chinach w lutym 2013.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. hmmm 6.1 cala (autor: ulan | data: 9/01/13 | godz.: 11:32)
    i jak to nosić w kieszeni spodni :P
    szaleństwa ciąg dalszy....


  2. @01 (autor: Plackator | data: 9/01/13 | godz.: 13:17)
    Tak jak 7 cali w jeansach lub w marynarce.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.