Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Środa 9 stycznia 2013 
    

Nowe nawigacje Garmin Oregon 600/650 na targach CES


Autor: DYD | 19:41
Garmin prezentuje nową serię Oregon 600/650 - wytrzymałą ręczną nawigację z dotykowym ekranem, precyzyjnie prowadzącą do celu dzięki współpracy z systemami GPS oraz GLONASS. Nawigacja jest wyposażona w udoskonalony wyświetlacz, wykorzystujący światło padające na ekran i czytelny zarówno w silnym słońcu jak i w cieniu. Oregon 600 to rozszerzenie serii 500, wzbogaconej o nowe i ulepszone funkcje. Bardziej wydajny procesor umożliwia wygodniejsze zarządzenie mapami, nowe rozwiązania zapewniają oszczędność baterii.

Wbudowany aparat (8MP) z funkcją autofocus, zoomem cyfrowym i lampą błyskową/latarką (tylko w modelach 650) oraz programowalne przyciski umożliwiają zrobienie zdjęć za pomocą jednego ruchu - utrwal wspomnienia, zaznacz waypointy lub baw się w geocaching bez papierowych map. Dzięki współpracy urządzenia ze smartfonem z bezpłatną aplikacją Garmin BaseCamp, użytkownicy Oregona mogą na bieżąco dzielić się swoimi doświadczeniami i sprawdzać dostępne opisy przygód Garmin Adventures w okolicy. Modele Oregon "t" z fabrycznie załadowaną rekreacyjną mapą Europy (szczegółowość na poziomie mapy ze skalą 1:100 000) są gotowe do ruszenia na wyprawę od razu po wyjęciu z pudełka.

Modele z nowej serii Oregon mają wbudowany 3-osiowy kompas elektroniczny z kompensacją nachylenia, który pokazuje kierunek poruszania się nawet, gdy stoimy w miejscu lub nie trzymamy urządzenia poziomo. Barometryczny wysokościomierz monitoruje zmiany ciśnienia, aby dokładnie określić wysokość, na jakiej się znajdujemy. Dodatkowo nawigacja umożliwia śledzenie zmian ciśnienia na przestrzeni czasu, pomagając przewidzieć zmiany pogody. Dzięki bardzo czułemu odbiornikowi GPS z systemem WAAS, obsłudze GLONASS oraz funkcji wstępnego ustalania pozycji HotFix Oregon precyzyjnie ustala pozycję i śledzi ją nawet przy dużym zachmurzeniu i w głębokich dolinach. Wykorzystując satelity GLONASS, odbiornik potrzebuje średnio o 20% mniej czasu na ustalenie pozycji niż opierając się tylko na GPS. Dodatkowo, dzięki obsłudze GPS oraz GLONASS odbiornik ma możliwość korzystania z 24 satelitów więcej niż gdyby korzystał tylko z GPS.

Jedną z nowych funkcji Oregona jest całościowy widok trasy - użytkownicy widzą pełen wykres zmian wysokości na trasie, mogąc również przybliżyć dowolny fragment szlaku. Opierając się na danych mapowych, nawigacja pokazuje, czego możemy się spodziewać. W zestawie z ważącym 199 gramów Oregonem 650/650t otrzymujemy zestaw akumulatorów NiMH (opcjonalne z modelem 600/600t). Jeden zestaw baterii umożliwia 16 godzin pracy na jednym ładowaniu. Akumulatory ponownie naładują się, gdy tylko urządzenie zostanie podłączone do źródła prądu. Na dłuższej ekspedycji, gdy jedno "życie" baterii nie wystarcza, użytkownicy mogą wymiennie stosować 2 baterie typu AA.

Wbudowany w Oregon 650/650t aparat cyfrowy 8MP z funkcją autofocus pozwala na robienie zdjęć wartych pokazania znajomym czy wydrukowania na pamiątkę. Każde zdjęcie jest geotagowane - zapisywana jest dokładna pozycja, gdzie zostało zrobione. Zaplanuj też kolejną przygodę - oprogramowanie BaseCamp pozwala użytkownikom przeglądać oraz organizować mapy, waypointy, trasy i ślady. Ta bezpłatna aplikacja do planowania podróży umożliwia także tworzenie pełnych opisów przeżytych przygód - Garmin Adventure to nie tylko przebyta trasa, ale również zdjęcia i filmy zrobione po drodze. BaseCamp wyświetla na ekranie dane topograficzne w dwóch lub trzech wymiarach, w tym izolinie i profile wysokości. Umożliwia również transfer map rastrowych Birds Eye Select.

Dzięki modułowi Bluetooth użytkownicy mogą bezprzewodowo przesyłać pliki, takie jak zdjęcia, Garmin Adventures czy Custom Maps (mapy własne) pomiędzy urządzeniami z serii Oregon 600. Oregon jest również kompatybilny z systemem ANT+, dzięki czemu współpracuje z monitorem pracy serca, czujnikiem kadencji, temperatury czy nadajnikiem Chirp.

Szeroki wybór europejskich map topograficznych TOPO zapewnia najwyższy poziom szczegółowości, porównywalny z mapami o skali 1:25000. Na mapach znajdziemy kontury terenu, profile wysokości, szczyty, drogi rutowalne i szlaki, parki, linie brzegowe, rzeki, jeziora i punkty geograficzne.

Z opcjonalnymi mapami City Navigator Oregon oferuje mapy ulic, miliony fabrycznie załadowanych punktów POI czy nawigację skręt po skręcie do wybranego celu. Dodatkowo użytkownik może wyposażyć się w zestaw samochodowy Auto Nav z uchwytem z przyssawką i ładowarką samochodową.

Oregon sprawdzi się podczas treningu na szlaku rowerowym. Jest kompatybilny z monitorem pracy serca i czujnikiem prędkości/kadencji, a opcjonalny uchwyt na rower ułatwia śledzenie na bieżąco prędkości, dystansu, wysokości i pozycji.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.