Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 9 stycznia 2013 
    

Razer Edge, czyli tablet a'la PC z domieszką konsoli z i7 i Win8


Autor: DYD | 19:57
(3)
Ostatnie doniesienia o rasowym tablecie dla graczy Razera publikowaliśmy na początku grudnia. Teraz oficjalnie Razer podczas CES prezentuje hybrydę trzech urządzeń: tabletu, PC i konsoli. Razer Edge umożliwia swobodną grę we wszystkie znane z PC tytuły i obsługę aplikacji jak na tablecie. Pierwsze koncepty Razer Edge, znane wówczas jako Projekt Fiona, zostały zaprezentowane w styczniu 2012 r., także podczas targów CES.

Urządzenie będzie dostępne w dwóch modelach: standardowym Razer Edge i Razer Edge Pro. Podstawowa wersja zostanie wyposażony w procesory Intel Core i5, GPU NVIDIA GT640M LE, 4 GB pamięci DDR3 RAM i dysk SSD o pojemności 64GB. Razer Edge Pro z kolei będzie posiadał mocniejszy procesor Intel Core i7, GPU NVIDIA GT640M LE, 8GB pamięci DDR3 RAM oraz dysk SSD o pojemności 128GB lub 256GB. Oba modele będą dostępne w sprzedaży w cenie od $999.

Obydwie wersje pojemnościowe Razer Edge Pro będą także oferowane w zestawie z kontrolerem. Wszystkie modele będą wyposażone w port USB 3.0, łączność Bluetooth 4.0 oraz będą szeroko dostępne w sprzedaży, także online.

Dzięki czterem trybom pracy: trybowi tabletu, trybowi laptopa z dołączaną klawiaturą, dołączanym kontrolerom i stacji dokującej, Razer Edge zyska na funkcjonalności, a każdy z graczy wykorzysta go w idealny dla siebie sposób. Tryb tabletu pozwoli wykorzystać intuicyjną obsługę dotykiem Windows 8. Opcjonalna przystawka z klawiaturą (Q3 2013) pozwoli na komfort pracy znany wszystkim posiadaczom laptopów i dodatkowo będzie zawierała wbudowaną, odłączaną baterię 40Wh. Dzięki opcjonalnym kontrolerom, gracze przemienią Razer Edge w konsolę do gier. Są one wyposażone w precyzyjne analogi i funkcję wibracji, co sprawia, że Razer Edge staje się jeszcze bardziej innowacyjny. Obsługując urządzenie w ten sposób, gracze zapewnią sobie jeszcze niesamowite doświadczenia, również poza domem i w podróży (zamówienia przedpremierowe dostępne na www.razerzone.com, SRP $249).

Dodatkowa bateria (zamówienia przedpremierowe na www.razerzone.com, SRP $69) dwukrotnie wydłuży czas pracy urządzenia, zasilając dodatkowo podstawkę z klawiaturą oraz kontroler.

Razer Edge może także zostać podłączony do stacji dokującej i stać się tym samym częścią domowego systemu rozrywki. Stacja zaoferuje trzy dodatkowe porty USB 2.0, port HDMI 1.4 oraz złącza mic-in i audio-out. W tym trybie, Razer Edge stanie się pełnowartościowym komputerem PC, który dodatkowo można podłączyć do ekranu TV i obsługiwać za pomocą dowolnych urządzeń peryferyjnych Razer (SRP $99).

Termin dostępności jest na razie mocno przybliżony - dystrybucja Razer Edge do sieci sprzedaży w Północnej Ameryce i w rejonie Azji-Pacyfiku ma nastąpić w tym roku.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Z tą kartą graficzną (autor: Krotock | data: 10/01/13 | godz.: 15:30)
  to marna będzie z tego konsola.

 2. @Krotock (autor: grab56 | data: 10/01/13 | godz.: 22:27)
  Jasne, bo w konsolach to same GTX990 16TB są...
  Ludzie kupują leciwego Xboxa i jakoś nie marudzą, że efekty graficzne są mizerne w porównaniu do PC.


 3. @2. (autor: Krotock | data: 11/01/13 | godz.: 23:05)
  Ale przecież ta pseudokonsola jest na Windowsie, a nie jest oddzielną platformą z dedykowanymi grami. To zasadnicza różnica. Zachowuje się w związku z tym jak normalny komputer, a komputer z takimi podzespołami nie nadaje się do choćby średnich detali w nowych grach.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.