Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 10 stycznia 2013 
    

Obsydian 900D, czyli nowa obudowa dla entuzjastów od Corsair


Autor: Wedelek | źródło: WCCFTech | 10:56
Corsair poszerzył swoją ofertę o nową obudowę komputerową, dedykowaną entuzjastom i oznaczoną symbolem Obsidian 900D. Opisywany produkt został w całości wykonany ze szczotkowanego aluminium i stalowej siatki, pomalowanych na kolor czarny, tak wewnątrz jak i na zewnątrz. Jedynym miejscem, gdzie oba te materiały ustępują tworzywom sztucznym jest boczna ścianka obudowy, w którą wkomponowano tzw. okno. W środku można zamontować płytę główną o wymiarach charakterystycznych dla formatów od micro-ATX do HP-ATX włącznie (w tym XL-ATX i E-ATX), oraz maksymalnie 15 dysków HDD lub SSD.

Dziewięć z nich można zamontować w wewnętrznych zatokach 3.5-cala, umieszczonych w demontowalnych koszyczkach, a kolejne sześć zmieścimy za zatokami 5.25-cala. Warto nadmienić, że jeśli zdecydujemy się obsadzić wszystkie miejsca na dyski, to zabraknie nam już zatok na montaż napędu optycznego bądź kontrolera obrotów (no chyba, że zamontujemy go na śledziu). W środku można też zamontować do piętnastu wentylatorów, a w dolnej i górnej części obudowy znajdziemy sporo miejsca na montaż chłodnic systemu chłodzenia cieczą, lub kilku dodatkowych, 140mm wentylatorów.

Producent nie zapomniał też wyciąć otworów dla kabli, które można schować za tacką podtrzymującą płytę główną, oraz przygotować dwóch miejsc, w których możemy zamontować zasilacz (w tylniej części, u góry i u dołu). Panel I/O w Obsidianie 900D otrzymał dwa porty USB 3.0 oraz cztery USB 2.0, a obudowa może się pochwalić trzema, fabrycznie montowanymi wentylatorami AF120L 120mm oraz jednym, 140mm AF140L.

Nie wiadomo jeszcze na ile Corsair wyceni Obsidiana 900D, którego sprzedaż ruszy w pierwszej połowie bieżącego roku.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.