Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 10 stycznia 2013 
    

Zakrzywiony 55-calowy LG EA9800 w technologii OLED


Autor: DYD | 17:18
(7)
Na targach CES firma LG zaprezentowała telewizor EA9800 z zakrzywionym ekranem, w technologii OLED. Wyposażony został w opatentowaną przez LG technologię WRGB oraz zakrzywiony ekran zgodny z systemem Cinema 3D. Delikatne wygięcie do przodu sprawia, że wszystkie punkty powierzchni wyświetlacza są jednakowo oddalone od oczu widza. Dzięki temu unika się zniekształceń na brzegach ekranu oraz zacierania się szczegółów. 55-calowy telewizor OLED cechuje ogromnym współczynnikiem kontrastu, dzięki czemu zapewnia optymalny kontrast niezależnie od oświetlenia zewnętrznego, czy kąta widzenia.

Technologia WRGB to system z czterema subpiskelami, który zawiera dodatkowy biały subpiksel, współpracujący z konwencjonalnymi subpikselami RGB, co pozwala uzyskać odpowiednie odwzorowanie barw. Wbudowana funkcja korekcji kolorów Color Refiner dodatkowo poprawia odwzorowanie kolorów, umożliwiając uzyskanie żywszych i bardziej naturalnych barw.

W celu pełnego wykorzystania jakości obrazu oraz uzyskania bogatszych kolorów i głębszej czerni, zastosowano również algorytm dynamicznej regulacji HDR (High Dynamic Range). Technologia ta pozwala na utrzymanie spójnego współczynnika kontrastu oraz maksymalną separację kolorów.

Wyświetlacz OLED z natury jest źródłem światła, dlatego nie wymaga on oddzielnego podświetlenia. Dzięki temu możliwe jest znaczne zmniejszenie masy oraz grubości telewizorów, a także projektowanie obudowy o stylowym, minimalistycznym wyglądzie. W celu dodatkowego zmniejszenia masy telewizora oraz wzmocnienia zakrzywionego ekranu zastosowano obudowę z tworzywa sztucznego z włóknem węglowym.

Nowy model telewizora został wyposażony w uchwyt ścienny, który może być montowany w odległości między obudową telewizora a ścianą, wynoszącej mniej niż 2,5 cm.

Podczas CES 2013 w Las Vegas, Havis Kwon - Prezes i Dyrektor Generalny firmy LG Electronics, przedstawił wizję firmy oraz wyraził przekonanie, że LG zajmie czołową pozycję na rynku telewizorów nowej generacji.

"Rok 2013 jest bardzo ważny dla LG Electronics, ponieważ wyznacza początek nowej ery na rynku telewizorów." powiedział H. Kwon. "Produkty przełomowe, takie jak np. telewizory z technologią OLED i Ultra HD, pozwalają na zajęcie silnej pozycji, dzięki której LG może stać się liderem branży. Nasze telewizory Ultra HD 4K, znacznie wyprzedzające konkurencję oraz telewizory OLED, gwarantują nam szybkie wejście na rynek masowy, na którym szybkość działania jest niezbędna do odniesienia sukces."

Zgodnie z wypowiedzią W. Kwona, aby umocnić pozycję na rynku telewizorów OLED, już w pierwszym kwartale 2013 LG Electronics wprowadzi 55-calowy TV OLED do sprzedaży w Ameryce Północnej, Ameryce Środkowej i Południowej, Europie oraz Azji.

LG zintensyfikuje prace badawczo-rozwojowe oraz inwestycje związane z technologiami telewizorów OLED, a także wzmocni działania marketingowe tak, aby konsumenci dostrzegli silne powiązanie między technologią OLED a firmą LG.

We współpracy ze spółką LG Display, firma będzie też kontynuować rozwój i doskonalenie metod produkcyjnych, tak aby umocnić swoją pozycję w segmencie, w którym sprzedaż będzie szybko rosła przez najbliższe dwa lub trzy lata.

LG zamierza wzmocnić swoją pozycję na rynku dzięki nowym rozmiarom telewizorów, które dołączą do serii Ultra HD. Pierwszy 84-calowy model (84LM9600) telewizora z technologią Ultra HD, zaprezentowany został na targach CES w 2012 roku. Podczas tegorocznych targów, firma LG pokazała nowe 55- i 65- calowe modele, które trafią do sprzedaży w 100 krajach. 84-calowe telewizory Ultra HD TV obecne w 40 krajach, pozwoliły LG Electronics odegrać kluczową rolę w promocji technologii Ultra HD.

Podczas targów CES 2013 LG poinformowało również o podpisaniu umowy na programy w jakości Ultra HD z największym nadawcą w Korei - KBS (Korea Broadcasting System) oraz o planowanym partnerstwie z kolejnymi globalnymi nadawcami i dostawcami usług.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Całkiem niedawno zastanawiałem się (autor: Krotock | data: 10/01/13 | godz.: 20:31)
  kiedy powstanie pierwszy "krzywy" TV. Nie musiałem długo czekać. Nie zdziwiłbym się, jakby tego typu ekrany stały się kiedyś standardem, bo sprawują się całkiem nieźle.

 2. oj oj oj (autor: Grzechuu | data: 10/01/13 | godz.: 21:00)
  oj chyba te zaokrąglenia totalnie nie potrzebne przy takiej wielkości ekranu, przynajmniej nie wyobrażam to sobie przy mojej 55, weź siedź i oglądaj filmy z 1 m, dobry pomysł jeśli tv zawieszony jest blisko ściany ... bez problemu wtedy podłączymy pena do tylnej ścianki, teraz mimi iż mam tam prawei 7cm to włożenie mego łapska graniczy z cudem :)

 3. @ Krotock (autor: Hitman | data: 10/01/13 | godz.: 21:08)
  dawno już takie były - nihil novi

 4. nie mogło być wcześniej takich (autor: digiter | data: 10/01/13 | godz.: 21:53)
  bo panowie z LG napisali: World's first curved OLED TV

 5. ^^ ale Krotock nic nie pisał o OLEDach. (autor: dabia | data: 10/01/13 | godz.: 22:24)
  Już najstarsze kineskopy sprzed wojny były "krzywe" (tyle, że w drugą stronę). Pierwsze "wklęsłe" kineskopy były na rynku naście lat temu OIDP.

 6. Dal wybranych (autor: insomnia | data: 11/01/13 | godz.: 08:21)
  Taki krzywy TV wz taką relatywnie mała przekątną to raczej tylko dla jednej osoby, więc trochę lipa, a łączenie paru TV nie każdego usatysfakcjonuje ze względy na ramki. Jednak to dobry trend i pewnie niedługo słupy ogłoszeniowe będą takie i zniknie obskurny papier.

 7. niedlugo (autor: Luke Jadi | data: 11/01/13 | godz.: 08:52)
  bedziemy sami sobie krzywili ekran jak nam akurat podpasuje :)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.