Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 14 stycznia 2013 
    

Amazon udostępnia kopie MP3 kupionych albumów CD


Autor: Zbyszek | źródło: CNET | 13:12
(2)
Jeden z największych sklepów internetowych na świecie, amerykański Amazon, udostępnił kilka dni temu nową usługę. Usługę nosi nazwę AutoRip i polega na udostępnieniu użytkownikowi w chmurze Amazonu cyfrowej kopii albumu, po wcześniejszym zakupieniu go na krążku CD. Najciekawszy jest jednak fakt, że działa ona wstecz – dostęp do cyfrowych wersji albumów dotyczy także płyt kompaktowych nabytych za pośrednictwem Amazonu w ciągu ostatnich 15 lat, począwszy od 1998 roku.

Posunięcie sklepu oznacza duże udogodnienie dla użytkowników - przenośne odtwarzacze płyt kompaktowych już dawno wyszły z użytku, a coraz mniej osób posiada odtwarzacz stacjonarny. W efekcie do tej pory użytkownicy musieli sami we własnym zakresie tworzyć pliki mp3 z kupionych płyt, dodawać je do swojej biblioteki a następnie zgrywać na swoje urządzenia przenośne. Dzięki najnowszej usłudze Amazonu jest to znacznie prostsze - nie ma także obaw o to, że jeśli nie zdążyliśmy zrobić kopii a nasz nośnik uległ uszkodzenia, musimy nabyć album ponownie.

Usługa działa automatycznie i nie wymaga ingerencji użytkownika - po zakupieniu albumu kopie mp3 utworów same pojawiają się na jego koncie w ciągu kilku chwil. Oznacza to także, że mamy dostęp do muzyki zanim fizyczny nośnik zostanie nam dostarczony. Jakość nagrań to 256kbps. Jesteśmy ciekawi co na ten temat sądzą wytwórnie, które dość sceptycznie traktują taki model dystrybucji muzyki.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. mp3.com 13 lat temu (autor: RusH | data: 14/01/13 | godz.: 20:24)
    oferowalo to samo zanim sady ich nie rozdeptaly :)

  2. Wcale bym się z tego nie cieszył. (autor: MBR[PL] | data: 16/01/13 | godz.: 09:25)
    Raz ze jak wszystkie treści do pobrania, dostępne tylko dla adresów z USA, dwa że wytwórnie szybko to skapitalizują. Z takim Amazonem nie poradzą sobie jak z mp3.com, all of mp3 itp, ale zaczną po prostu żądać za to dodatkowych opłat licencyjnych. Ponadto dalszym echem odbije się to zapewne w ten sposób, że zacznie się ujadanie w mediach że tylko (oraz samą wersję download kupioną w drugi raz w innym sklepie) można mieć w mp3, a samodzielne RIPowanie własnych audio CD (do FLAC/MP3 @320kbps z dobrym modelem psychoakustycznym) to "piractwo, złodziejstwo i gorsze od zabójstwa". Daleko nie szukać, bo podobne akcie nawet pod patronatem publicznym trwają nawet teraz i to w Polsce.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.