Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 17 stycznia 2013 
    

Nowy standard WiFi 802.11ad jest już gotowy


Autor: Wedelek | źródło: Tech Spot | 09:36
Organizacja IEEE poinformowała, że prace nad specyfikacją standardu komunikacji bezprzewodowej WiFi 802.11ad dobiegły końca i producenci mogą już zacząć produkować zgodne z nim układy. Nowy standard nosi nazwę WiGig, wykorzystuje pasmo 60GHz i teoretycznie może zapewnić transfery rzędu 7Gb/s. Praktyka uczy jednak, że osiągane w rzeczywistości transfery są znacznie niższe od tych zapowiadanych. Przykładowo standard 802.11n teoretycznie zapewnia prędkości rzędu 600Mb/s, ale w praktyce osiągane prędkości oscylują wokół 150Mb/s.

WiGig nie będzie kompatybilny z aktualnie sprzedawanymi modułami i stanowi uzupełnienie wolniejszych odmian WiFi, korzystających z pasma 2,4GHz i 5GHz.

Na fakt, że WiGig skierowany jest do zupełnie innych zadań, zwraca uwagę pasmo 60GHz. Tak wysoka częstotliwość sprawia, że sygnał radiowy, przenikając przez obiekty, słabnie szybciej niż w starszych standardach - za słabsze przenikanie odpowiedzialne są znacznie krótsze fale. Oznacza to, że WiGig nie radzi sobie zbyt dobrze w budynkach o małych pomieszczeniach i zapełnionych różnymi elementami.

Mimo to czołowi producenci układów komunikacji radiowej już zapowiedzieli, że będą mieć w swojej ofercie chipy obsługujące tak WiFi 802.11 b/g/n, jak i ad. 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.