Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 17 stycznia 2013 
    

Nowa platforma serwerowa AMD


Autor: Wedelek | źródło: TheInquirer, inne | 10:54
(2)
Zakup nowego serwera zawsze wiąże się ze sporym wydatkiem, tak na sprzęt, jak i system, który go ochłodzi i doprowadzi odpowiednią ilość energii. Zdaniem AMD i Intela, w niektórych zastosowaniach obecne platformy serwerowe nie są efektywne i potrzebna jest gruntowana ich modernizacja. Tym razem nie chodzi jedynie o wymianę procesora na szybszy, ale o zmianę sposobu projektowania platform serwerowych. Jako pierwsza, nową ideę chce wcielić w życie AMD, która zaprezentowała platformę Open 3.0 o kodowej nazwie Roadrunner. Bazuje ona na procesorach z rodziny Opteron 6300, z rdzeniami Piledriver, które są montowane w nowej płycie głównej, występującej w kilku wariantach.

To właśnie owa płyta główna, spełniająca nowe wytyczne jest w tym momencie najważniejszą zmianą, jaką poczyniło AMD. Chodziło bowiem o to, by "odchudzić" ją z wszelkich, niepotrzebnych elementów, które mogą być dodane w formie kart rozszerzeń. Całość ma się charakteryzować budową modułową, a każde kolejne elementy będzie można łatwo dodawać, rozbudowywując komputer w nieskończoność, w zależności od naszych potrzeb. Nowa płyta główna AMD będzie wyposażona w podstawkę dla dwóch procesorów, i będzie ją można zamontować w obudowach 1U, 1.5U, 2U lub 3U.

Opisywany produkt będzie wyposażony w sześć portów SATA, maksymalnie cztery porty PCI-Express, do 24 slotów na moduły pamięci RAM, złącza dla dodatkowych modułów oraz dwa porty USB. Nowa platforma AMD trafi do sprzedaży przed końcem pierwszego kwartału bieżącego roku. Podobne rozwiązanie wprowadzi do swojej oferty Intel, ale w jego przypadku mamy do czynienia z nieco inną filozofią tego, jak taka platforma powinna wyglądać. 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Ale odkryli Ameryke (autor: Gniew | data: 17/01/13 | godz.: 12:53)
    30 lat temu amidze no moze tych wyzszych cos takiego bylo na pozatku dziennym

  2. @UP Jak już piszesz o AMIDZE (autor: BoloX | data: 17/01/13 | godz.: 13:15)
    to nie rób z nas analfabetów

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.