Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 17 stycznia 2013 
    

Seagate stawia na bezprzewodowość: Seagate Central i Wireless Plus


Autor: DYD | 20:56
(6)
Seagate wczoraj podczas konferencji prasowej w Warszawie pokazał dwa swoje nowe produkty do bezprzewodowego magazynowania i przesyłania treści. Seagate Central to pamięć masowa w wersji od 2TB do 4TB wyposażona w aplikację Smart TV, pozwalającą na dostęp do plików na dużym ekranie. Umożliwia automatyczne tworzenie kopii zapasowych w całym domu, dostęp do cyfrowych filmów i muzyki z urządzeń sieciowych oraz zdalny dostęp spoza sieci domowej. Dysk potrafi pracować w przesyłać dane do 80m na otwartej przestrzeni i 40m podczas przesyłania np. przez ścianę.Oprócz swojej podstawowej roli centralnej kopii zapasowej urządzeń domowych, Seagate Central pozwala także na przesyłanie strumieniowe treści. Po zapisaniu plików na dysku, Central organizuje treści w zależności od kategorii: wideo, zdjęć, muzyki i dokumentów. Aplikacje do zarządzania treściami przygotowano dla urządzeń Andorid, niektórych odtwarzaczy Blu-ray, urządzeń Apple iOS, Amazon Kindle HD, telewizorów Samsung Smart TV oraz urządzeń mobilnych Android. Central jest zgodny z DLNA, a także współpracuje z Apple AirPlay.

Seagate Central będzie dostępny w marcu tego roku w sugerowanej cenie (MSRP) 190 dolarów za 2TB; 220 dolarów za 3TB; 260 dolarów za 4TB.

Drugie zaprezentowane urządzenie to Seagate Wireless Plus. Dysk pozwala na bezprzewodowe przesyłanie treści do smartfonów lub tabletów, a bateria Wireless Plus zapewnia 10 godzin przesyłania strumieniowego non stop. Przenośna pamięć Seagate Wireless Plus jest dostępna z Seagate Media app dla Apple iOS, Android i Kindle Fire HD. Seagate Media app została opracowana dla najpopularniejszych urządzeń mobilnych, w tym Android, Kindle Fire HD, Apple iOS i będzie również współpracować z niemal każdym urządzeniem, które może połączyć się z siecią Wi-Fi. Dodatkowo Wireless Plus pozwala korzystać z wideo, zdjęć, muzyki, a nawet dokumentów na dużym ekranie za pośrednictwem Apple Airplay, DLNA lub aplikacji zaprojektowanej specjalnie dla Samsung Smart TV i Blu-ray.

"Smartfony i tablety mają duży potencjał dla Seagate pod względem możliwości dostarczania nowych rozwiązań pamięci masowych", powiedział Scott Horn, wiceprezes ds. marketingu w firmie Seagate. "Seagate opracował koncepcję bezprzewodowego przechowywania danych, tak, by konsumenci mogli korzystać ze swoich dokumentów, filmów, zdjęć i muzyki w dowolnym miejscu na świecie, a zwłaszcza wtedy, gdy nie można połączyć się z Internetem. Seagate Wireless Plus bazuje na sukcesie naszego dysku bezprzewodowego pierwszej generacji i oferuje znacznie więcej."

Nowy bezprzewodowy dysk 1TB został wyposażony w wymienny interfejs SuperSpeed USB 3.0 do szybkiego zapisywania zdjęć, wideo, muzyki, czy dokumentów.

Seagate Wireless Plus jest obecnie dostępny w Amazon i BestBuy.com w sugerowanej cenie MSRP 200 dolarów.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. jest blad w tytule (autor: MayheM | data: 17/01/13 | godz.: 23:00)
  bezprzewodość

 2. "wymienny interfejs SuperSpeed USB 3.0" (autor: Sławekpl | data: 17/01/13 | godz.: 23:56)
  a na co go można wymienić? na Thunderbold? a może S/PDIF :P
  DYD jak widzę, używasz tego samego translatora co Wedelek, te same kalki robisz, w tekście jest więcej "kwiatków"


 3. @... (autor: DYD-Admin | data: 18/01/13 | godz.: 00:04)
  można wymienić dzięki USM: http://www.seagate.com/pl/pl/solutions/usm/

 4. fajne urządzonka (autor: Qjanusz | data: 18/01/13 | godz.: 00:26)
  ja żeby mieć podobną funkcjonalność musiałem pospinać router, dysk, OpenWRT i OwnCloud-a.

 5. DYD napisałeś o USB 3.0 (autor: Sławekpl | data: 18/01/13 | godz.: 04:50)
  linka podałeś do USM SATA, przecie to nie to samo
  sądzę, że zamiast kombinować lepiej przyznać się do błędu :>
  jakbyś użył słowa "uniwersalny" zamiast "wymienny" to bym się nie czepiał ;)


 6. Przecież gigabit Ethernet byłby o wiele lepszy (autor: Michał_72 | data: 18/01/13 | godz.: 10:43)
  ..niz USB. Każdy kto ma sieć bezprzewodową wie, że deklarowane prędkości po WiFi to jedna wielka ściema.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.