W środę pisaliśmy na temat zawarciu ugody HP ze spółkami Action i AB dotyczącej sprzedaży wkładów atramentowych naruszających prawa własności intelektualne wynikające z patentów HP. Wczoraj w nawiązaniu do tej publikacji otrzymaliśmy stanowisko firmy Black Point, co do której HP także złożyło pozew dotyczący sprzedaży wkładów atramentowych i naruszenia patentów HP. Pełny komunikat firmy Black Point w dalszej części.
Mówi: Piotr Kolbusz, prezes Black Point SA:
W swojej 25 letniej historii, firma Black Point, zawsze ze szczególną starannością dbała o przestrzeganie praw patentowych i zasad uczciwej konkurencji. Nasza firma nie wprowadza do obrotu produktów naruszających prawa patentowe producentów drukarek ani nie posiada ich w magazynie. Potwierdziła to wizja lokalna przeprowadzona przez komornika sądowego w towarzystwie przedstawiciela HP w czerwcu 2012 roku. Zarzuty formułowane przez HP odrzucamy w toczącym się procesie.
Jednocześnie Black Point, jako polski producent materiałów alternatywnych, dysponujący opatentowaną technologią produkcji i własnym parkiem maszynowym, uznaje wagę i znaczenie praw patentowych i gotów jest wspierać działania producentów drukarek w tym zakresie. Z tego względu odpowiedzieliśmy pozytywnie na propozycję HP z listopada 2012 r., aby spór sądowy zakończyć polubownie i zmierzamy do zawarcia porozumienia w tym zakresie.
Warto zaznaczyć w tym miejscu, że firma HP przez lata tolerowała niewłaściwe praktyki dużych i małych dystrybutorów swoich materiałów, polegające na wprowadzaniu na polski rynek dalekowschodnich produktów, naruszających prawa patentowe tego producenta. Doprowadziło to do zapewnienia tym produktom znaczącego udziału w rynku materiałów eksploatacyjnych do drukarek.
Dodatkowo informujemy, że Black Point opiera się w swojej działalności głównie na reprodukcji zużytych wkładów do drukarek, który to proces nie tylko nie narusza praw patentowych, lecz także chroni środowisko naturalne - uwalnia je od milionów sztuk odpadów w postaci zużytych kartridży. Tym samym jesteśmy w stanie zaopatrywać naszych partnerów handlowych, a pośrednio i użytkowników, w bezpieczne patentowo i ekologiczne produkty.
K O M E N T A R Z E
oczy i czołgi... (autor: Qjanusz | data: 25/01/13 | godz.: 12:33) "Warto zaznaczyć w tym miejscu, że firma HP przez lata tolerowała niewłaściwe praktyki dużych i małych dystrybutorów swoich materiałów..."
Panie policjancie, ale w tym miejscu nigdy nie staliście z suszarką. Skąd ten nagły brak tolerancji?
Poza tym, gdyby firma ze szczególną starannością dbała o przestrzeganie praw patentowych i zasad uczciwej konkurencji ,jak twierdzi, to nie układałaby się z firmą ją pozywającą.
Tyle w temacie.
Qjanusz (autor: Markizy | data: 25/01/13 | godz.: 15:42) tyle ze hp mógł chcieć zwiększyć zyski ze sprzedaży tuszów (w końcu kryzys), przez co pozwał wszystkich maluśkich i trochę większych do sadu. A nie każdą mała firmę stać na lata opłacania procesu i prawników, stąd dążenie do ugody, lub rezygnacja z produkcji.
ano, pozwy to zastraszanie (autor: RusH | data: 26/01/13 | godz.: 09:30) popatrzcie sobie na wydatki APPLE, na administracje firma (czyli praktycznie ksiegowych i prawnikow) wydaja prawie TRZY RAZY TYLE co na R&D. HP juz dawno stwierdzil ze taniej jest ciagac po sadach niz robic dobre produkty.
Tusz HP jest drozszy od kawioru, Chanel No.5 czy starej whisky.
dlatego nie kupie juz drukarki HP (autor: pandy | data: 27/01/13 | godz.: 15:34) po prostu...
Nie wiem czy taki by cel HP - jesli tak to gratuluje managerom i wnioskuje o wyplate wysokich "bonusow"
Na szczescie lepsze czesci HP nie sa juz HP (mysle o Avago i Agilent)
sorki, ale jak dla mnie drukarki HP nie są wybitne w czymkolwiek (autor: Qjanusz | data: 27/01/13 | godz.: 20:44) co w połączeniu z wysokim kosztem tuszu stawia urządzenia tej firmy na ostatnim miejscu osobistej listy zakupów.
Jeżeli firma IT inwestuje w dział prawny, to jej problem. Nie mój. Ja, jako konsument, mam bogaty wybór.
Jak mawia mój kolega (autor: rmarcin | data: 29/01/13 | godz.: 09:29) HP to badziewie. Polecają je ci, którzy żyją z serwisu.
HP jako firma bierze ostatnio mocno w tyłek. Kiedyś było partnerem Oracle, ale to się skończyło kiedy Oracle kupił Suna. Już ich po prostu nie potrzebują. Dostarczali bardzo drogich maszyn pod serwery baz danych Oracle. Cena takiej maszyny to nawet 2 mln euro. A teraz Oracle ma Suna...
blackpoint vs HP (autor: Winston Wolf | data: 27/03/13 | godz.: 23:07) procesowanie się z HP raczej nie wyjdzie im na dobre ... lepsza wydaje się ugoda jaką z HP zawarły AB i Action
Ugoda (autor: Winston Wolf | data: 30/04/13 | godz.: 14:54) firmy które zdecydowałi sie na ugodę mają wycofać ze sprzedaży jedynie całkowicie nowe zamienniki - te regenerowane nadal będą dostępne
D O D A J K O M E N T A R Z
Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.