Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 30 stycznia 2013 
    

Nvidia wkroczy na rynek producentów tabletów internetowych?


Autor: Wedelek | źródło: Softpedia | 10:17
(3)
Tegra 3 może się pochwalić dużą popularnością i wszystko wskazuje na to, że jej następca, czyli Tegra 4, będzie mieć udany start. Tymczasem w sieci pojawiły się nieoficjalne doniesienia, sugerujące, że Nvidia chce wyjść poza obręb procesorów SoC oraz GPU i wkroczyć na rynek producentów sprzętu komputerowego ze swoim 7-calowym lub 10-calowym tabletem internetowym. Pierwszy prototyp tego urządzenia mamy zobaczyć mniej więcej w połowie bieżącego roku, prawdopodobnie podczas czerwcowych targów Computex, które odbywają się w Taipei.

Oczywiście w chwili obecnej nie mamy pewności, czy informacje te są prawdziwe, ale prezentowany podczas CES projekt Tarcza mógł być pierwszą przymiarką do stworzenia tabletu internetowego.

Gwoli przypomnienia, Tegra 4 zbudowana jest z czterech rdzeni Cortex-A15, które pracują z zegarem 1,9GHz, piątego, niskotaktowanego rdzenia, który wykonuje wszelkie zadania w trybie IDLE, oraz IGP GeForce, złożonego z 72 procesorów strumieniowych. W tym miejscu warto wspomnieć, że układ graficzny w Tegrze 3 ma zaledwie 12 procesorów strumieniowych, a więc 6x mniej.

Nowa Tegra może się pochwalić sprzętowym wsparciem dla szyfrowania danych i przetwarzania zdjęć oraz wideo z wykorzystaniem techniki HDR (High dynamic range). Pojawiło się również wsparcie dla standardu USB 3.0, oraz opcjonalny modem 4G LTE Icera i500. Dodatkowo IGP w Tegrze 4 jest w stanie zakodować i zdekodować obraz w rozdzielczości 2560×1440 pikseli, oraz przetworzyć film w rozdzielczości FullHD, z odświeżaniem 120Hz. Nowy układ Nvidii potrafi wyświetlić obraz o maksymalnej rozdzielczości 3820×2160 pikseli (4K).

Według Nvidii jej Tegra 4 jest nie tylko wydajniejsza od poprzedniczki, ale też zużywa podczas pracy mniej energii. Producent przekonuje, że opisywany SoC w skrajnych przypadkach konsumuje o 45% mniej energii niż Tegra 3, do czego przyczyniły się usprawnienia w zakresie budowy procesora, oraz nowy proces technologiczny - 28nm HPL. 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. a tak, Tegra 4 to tem chip, który jeszcze przed startem przegrywa z A6X (autor: Qjanusz | data: 30/01/13 | godz.: 10:49)
    i dwujajecznym Exynos 5250

  2. no jak mają umowy na ekrany (autor: Teriusz | data: 30/01/13 | godz.: 12:57)
    do swojej konsolki SHIELD i na resztę komponentów to słusznym krokiem jest rozszerzyć współpracę z partnerami i wypuścić własny tablet. Bardzo dobry ruch.

  3. @1 to samo... (autor: PrEzi | data: 30/01/13 | godz.: 15:37)
    ...mialem powiedziec - "najszybszy" procesor przegrywa zanim go jeszcze wypuszcza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.