Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Czwartek 31 stycznia 2013 
    

W poniedziałek premiera najnowszego 3DMarka dla PC


Autor: DYD | 11:10
(4)
Znana jest już data premiery - 4 lutego, godzina 18:00 UTC - najnowszej odsłony popularnego benchmarka grupy FutureMark. Nowy 3DMark jako pierwszy zadebiutuje na platformy Windows, zaś wydanie aplikacji dla systemów Android, iOS oraz Windows RT to kwestia bardziej tygodni, niż miesięcy jak podaje wydawca. Znane są już screenshoty ilustrujące wyniki z najnowszego benchmarka. Nowy 3DMark pracować będzie pod Windows 8, Windows 7, Windows Vista oraz wymaga karty z DirectX 11 do wykonania wszystkich testów. Ruszy jednak także na mniej wydajnych systemach.

Przypomnijmy, że nowy 3DMark składał się będzie z trzech testów: Ice Storm, Cloud Gate oraz Fire Strike. Ice Storm to podstawowy test działający w oparciu API OpenGL ES 2.0 lub DirectX 9.0, przeznaczony do testowania zarówno urządzeń przenośnych z procesorami ARM, jak i komputerów osobistych. Cloud Gate działa w trybie DirectX 10, dzięki czemu ma pozwolić na sprawdzenie wydajności starszych kart graficznych oraz układów zintegrowanych. Przeznaczony jest też do testów notebooków. Trzeci test FireStrike będzie wyciskał ostatnie poty z kart graficzn z użyciem takich efektów DirectX 11 jak teselacja, dynamiczne światła i cienie, dynamika płynów i symulacje dymu oraz ray tracing, demo Cloud Gate.

3DMark podobnie jak poprzednie wersje benchmarka oferowany będzie w trzech wydaniach: darmowa Basic Edition, płatna Advanced Edition z większą ilością opcji dla entuzjastów oraz Professional Edition dla firmowego użytku. 


    
K O M E N T A R Z E
    

 1. hmmmm (autor: Mario2k | data: 31/01/13 | godz.: 15:04)
  Bedzie sie dzialo znowu walka na punkty :) swoja droga po ochydnie wygladajacym 3D MARKU VANTAGE prawie kazdy kolejny wyglada estetycznie.

 2. moze w koncu cos milego dla oka (autor: Mario2k | data: 31/01/13 | godz.: 19:30)
  Tym co zaraz powiedza ze slaba grafika ,to w scenie powyzej ponoc zapodali 2,5x wiecej polygonow niz w scenach z 3D Marka 11 .

 3. Gdzie jest Neo... (autor: agnus | data: 31/01/13 | godz.: 20:47)
  ... z tamtych lat? :)

 4. 2,5x wiecej polygonow (autor: RusH | data: 1/02/13 | godz.: 20:25)
  a grafika nadal z dupy

  najlepszy obraz jaki dotychczas widzialem w grze to byl GTA 4 ENBSeries
  http://www.enbdev.com


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.