Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 1 lutego 2013 
    

Premiera nowych GeForce'ów i Radeonów dopiero w czwartym kwartale?


Autor: Wedelek | źródło: Sweclockers, inne | 10:58
(4)
Obecna generacja kart graficznych AMD i Nvidii, mimo iż wydajna już nam się troszkę „przejadła” i przydałoby się odświeżenie oferty tych producentów, które ucieszyłoby wszystkich. Entuzjaści mieliby wydajniejsze akceleratory, a reszta mogłaby osiągnąć taką samą wydajność niższym kosztem. Niestety wszystko wskazuje na to, że na premierę GeForce’ów 700 i Radeonów HD 8000 poczekamy sobie jeszcze kilka miesięcy. Portal Sweclockers twierdzi nawet, że nowe karty zobaczymy dopiero w czwartym kwartale bieżącego roku.

Oczywiście ani Nvidia, ani AMD nie potwierdzają tych rewelacji, ale za takim scenariuszem przemawiają poczynione przez nich kroki. Wizja kreowana przez Sweclockers najbardziej prawdopodobna wydaje się w przypadku Nvidia, która stosunkowo niedawno skompletowała swoją rodzinę GTX 600 i planuje obecnie premierę marki Titan, pod którą ma być sprzedawany akcelerator na bazie rdzenia GK110 (28nm, architektura Kepler). Karta ta ma należeć do rodziny 600, a więc od premiery serii 700 będzie ją dzielić kilka miesięcy.

W przypadku AMD mamy Radeony HD 7000, które już od dawna są na rynku, a seria HD 7900 doczekała się nawet drobnego liftingu- rdzeń Tahiti został nieco zmodyfikowany. Pojawił się też wzmocniony Radeon HD 7870 z rdzeniem Tahiti LE, który można znaleźć w ofercie firmy Club 3D, oraz dwurdzeniowy Radeon HD 7990, którego niestety trudno zdobyć (tzw. Papierowa premiera).

Teoretycznie więc AMD mogłoby już zastąpić Radeony HD 7000 nową serią kart, ale zdaje się, że firma póki co jest pochłonięta przygotowaniami do premiery swoich nowych APU, o czym może świadczyć brak szumnych zapowiedzi nowych Radeonów. Co prawda Rory Read (szef AMD) potwierdził, że jego firma pracuje nad serią HD 8000, ale żadnych slajdów nie zobaczyliśmy, czego nie można powiedzieć o planowanych w drugim kwartale APU. Dlatego też osobiście uważam, że nie należy się spodziewać premiery nowych Radeonów wcześniej niż w drugiej połowie roku, chociaż powinny zadebiutować wcześniej niż kolejne GeForce’y.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. co za beznadziejny news XD (autor: hideox | data: 1/02/13 | godz.: 11:13)
  i brak spacji w tytule

 2. a ja sądze (autor: bezrobotnydarek | data: 1/02/13 | godz.: 16:28)
  że premiera nowych radeonów nastąpi wiosną tego roku możliwe, że pierwsze karty pojawią się już w tym miesiącu.
  W poprzednich artykułach czytałem, że będą zaledwie o 30% lepsze, ale prawdopodobnie różnica będzie mniejsza.


 3. czyżby zmowa... (autor: Ceki | data: 2/02/13 | godz.: 11:48)
  ...dogadali się, po co mają się spieszyć, nvidia trochę zajęta tegrą a amd nowymi apu no i nowe generacje konsol PS4 i XBox 720

 4. Ceki (autor: Markizy | data: 3/02/13 | godz.: 19:29)
  a czy potencjał obecnych kart jest wykorzystany jak należy? Osobiście wolał bym żeby dopracowali następne produkty i sterowniki do obecnych i przyszłych kart. Bo przez zacofanie konsoli karty i tak te najwydajniejsze się nudzą.

  http://www.anandtech.com/bench/Product/618?vs=555 Obecne karty pozwalają na granie na 3 monitorach, a co ci z większej wydajności jak jej nie zobaczysz. A wykorzystanie CUDA czy openCL a zwykły użytkownik i tak nie skorzysta z tego bo brak softu co to wykorzystuje.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.