Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 19 lutego 2013 
    

Oficjalny debiut usług Outlook.com


Autor: Wedelek | 12:35
(6)
Usługa poczty e-mail Outlook.com podbiła serca użytkowników na całym świecie, zajmując czołowe miejsce wśród najszybciej rozwijających się usług pocztowych. Już w sześć miesięcy od udostępnienia wersji demonstracyjnej w serwisie zalogowało się ponad 60 milionów użytkowników. W końcu, po wielu miesiącach testów Microsoft ogłosił oficjalny start wersji finalnej witryny Outlook.com. Nowa usługa pocztowa zastąpi na tym polu Hotmaila, którego konta można już od jakiegoś czasu przekształcać na konta Outlooka, stając się najpoważniejszym rywalem Gmaila od Google.

W tym miejscu warto nadmienić, że zakładając konto pocztowe w serwisie Outlook.com uzyskujemy też bezpłatny dostęp do kalendarza, komunikatora, usługi SkyDrive (wirtualny dysk) oraz webowych aplikacji z pakietu Office. Ponadto jeśli posiadamy inne produkty Microsoftu, jak np. Windowsa 8, czy smartfona z Windows Phone, to nasze kontakty i ustawienia są przechowywane na założonym przez nas koncie, które jest powiązane z identyfikatorem Live.

Nowy Outlook obsługuje również Exchange ActiveSync i jest dostosowany do współpracy z serwisami społecznościowymi, takimi jak Twitter czy Facebook. Dodatkową, niezaprzeczalną zaletą konta pocztowego Otlook jest całkowity brak uciążliwych i rozpraszających użytkownika reklam. Miejmy nadzieję, że Microsoft pójdzie dalej obranym przez siebie szlakiem i nie będzie próbował zarobić na użytkownikach swojej poczty serwując im agresywne reklamy.

Konto w opisywanej tutaj usłudze można założyć za pomocą witryny Outlook.com.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Reklamy gdzies sie znajda (autor: ekspert_IT | data: 19/02/13 | godz.: 14:08)
  Najwyzej beda wysylac co tydzien biuletyn informacyjny od Microsoftu w ktorym beda reklamy od google'a czy sklepow internetowych... Albo jakas forma kryptoreklamy tez moze byc....

 2. Wedelek i jego przemyślenia... (autor: TheW@rrior | data: 19/02/13 | godz.: 15:21)
  To zdanie rozbraja:
  "Miejmy nadzieję, że Microsoft pójdzie dalej obranym przez siebie szlakiem i nie będzie próbować zarobić na użytkownikach swojej poczty."
  Microsoft to w końcu organizacja charytatywna i nie chce zarabiać na użytkownikach.


 3. @TheWarrior (autor: Dziadek Żniwiarz | data: 19/02/13 | godz.: 16:50)
  Microsoft jest czasami wspaniałomyślny i nie zarabia na niektórych produktach. Na przykład od lat rozwija przeglądarkę Internet Explorer i udostępnia ją wszystkim za darmo! Żeby zainstalować IE nie trzeba kupować żadnego systemu operacyjnego, wystarczy darmowy Lin.... zaraz zaraz... chyba coś pomieszałem....

 4. jednym słowem (autor: Dabrow | data: 19/02/13 | godz.: 21:12)
  kopia synchronizowanych usług googla. Najlepsze że mieli to wcześniej i zje...li po całości - vide "active sync" który potrafił pięknie wysprzątać kontakty na fonach z WinMobile zamiast przerzucić je do Outlooka... W końcu poszli śladem googla - tyle że teraz to już żadna nowość i szczerze mówiąc stawiam że jednak większość ludzi nie ma takiego parcia na przenoszenie się ciągłe między "systemami"...

 5. @3,4 (autor: ligand17 | data: 19/02/13 | godz.: 22:09)
  Tylko, że Google będzie teraz ograniczał liczbę dostępnych usług. Na pierwszy ogień idzie właśnie Exchange ActiveSync, który nie będzie już dostępny dla nowych urządzeń - zostanie tylko MAPI.

 6. Outlook? (autor: Conan Barbarian | data: 19/02/13 | godz.: 22:41)
  Dla przypomnienia - hotmail to nie był wynalazek M$, to był nabytek i to jeszcze dokonany za Billa.
  M$ pewnie marzy o abonamencie za pakiet (Office, Skype, Outlook ...).


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.