Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Środa 20 lutego 2013 
    

Ubuntu dla tabletów od Canonical


Autor: Wedelek | źródło: Canonical | 11:01
(2)
Fundacja Canonical zaprezentowała mową wersje Ubuntu, dedykowaną tabletom internetowym. Opisywany OS mogą pobrać za darmo wszyscy użytkownicy tabletów, z tym, że obecnie oficjalnie można nowego Ubuntu zainstalować jedynie na Nexusach 7 oraz 10. Swoją drogą w sieci pojawiły się już plotki sugerujące, że Canonical szykuje się do wypuszczenia własnego tabletu, pracującego pod dyktando Ubuntu. Zostawmy jednak nieoficjalne doniesienia z boku i przyjrzyjmy się nowemu systemowi z rodziny Linux.

Wersja dla tabletów wygląda podobnie do odmiany dedykowanej smartfonom, oraz dobrze znanej, desktopowej wersji. Ubuntu na tle konkurencji wyróżnia charakterystyczny ekran blokady, wyświetlający powiadomienia dla aktywnego konta, oraz umieszczony po lewej stronie i chowający się za ramkę ekranu pasek menu. Za jego pomocą możemy się szybko przełączać pomiędzy zainstalowanymi aplikacjami. Z kolei aby przejść do jednego z już uruchomionych programów, musimy przeciągnąć palcem po ekranie, od lewej, do prawej strony.

Wersja dla tabletów otrzymała funkcję dzięki której można obok siebie ułożyć okna dwóch, otwartych jednocześnie ekranów - podobną funkcję znajdziemy w Windows 8. Ciekawie rozwiązano też dostęp do powiadomień, poprzez rozwinięcie listy, do której dostęp uzyskujemy poprzez "kliknięcie" w prawy, górny róg ekranu.

Poniżej możecie zobaczyć filmik obrazujący działanie opisywanego systemu.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. khem (autor: daver | data: 20/02/13 | godz.: 12:49)
    "[...]you've already seen our beautiful and fast desktop interface[...]" w tym momencie wylaczylem i zaoszczedzilem sobie 5:55 wyjetego z zycia na wciskaniu bullshitu ;P

    Zalecane wymagania dla tabletu: quadcore A15 i 4GiB RAMu, tiaaa.


  2. płacz dalej (autor: Seba | data: 20/02/13 | godz.: 19:19)
    (:)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.