Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 21 lutego 2013 
    

Snapdragony 400 i 200 - procesory dla średniej i niskiej półki cenowej


Autor: Wedelek | źródło: Tech Spot | 12:16
(1)
Firma Qualcomm powiększyła swoją rodzinę procesorów mobilnych o dwie nowe serie, oznaczone numerkami 200 i 400. W ich skład wejdą modele przeznaczone dla średnio wymagających użytkowników, którzy nie chcą płacić za smartfona lub tablet kilku tysięcy. Rodzina Snapdragon 400 będzie obejmować procesory zbudowane z dwóch rdzeni Krait, taktowanych zegarem do 1,7GHz oraz czterordzeniowe chipy, na bazie architektury Cortex A7, pracujące z częstotliwością do 1,4GHz i połączone z IGP Adreno 305.

Układy te otrzymają też moduły komunikacji TDSCDMA, DC-HSPA+ (42Mbps), W+G CDMA oraz wsparcie dla aparatów o rozdzielczości 13,5MP oraz kilku kart SIM (Dual SIM, DSDS oraz DSDA).

Najsłabsza seria Snapdragon 200 obejmie czterordzeniowe układy na bazie architektury Cortex-A5, taktowane zegarem do 1,4GHz i wspierane przez IGP Adreno 203. Układy te będą mogły współpracować z pamięciami RAM typu LPDDR 2, 8MP aparatami oraz kilkoma kartami SIM, a za komunikację odpowiedzialne będą modemy CDMA i UMTS.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Nooo szaleństwo (autor: Krotock | data: 21/02/13 | godz.: 22:33)
    Myślałem, że główni producenci mobilnych podzespołów nigdy nie zaczną produkować tańszych procesorów. Do tej pory słabsze smartfony i tablety dostawały po prostu stary układ, a tu Qualcomm zaszalał i doznał oświecenia, Gratuluje mu. xD Może dzięki temu tańszy sprzęt będzie bardziej energooszczędny i ogólnie doskonale nadający się do podstawowych zastosowań jak przeglądanie sieci. Jak narazie to było tak sobie w tej kwestii.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.