Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 22 lutego 2013 
    

The Bridge - gra typu 2D puzzle z grafiką a'la Escher


Autor: DYD | 13:05
(7)
Dziś premiera ciekawej gry na PC z gatunku Indy, którą już teraz możemy polecić w wersji pojedynczej (koszt około 12 Euro na platformie Steam), a jak kiedyś pojawi się w pakiecie gier Indy można brać w ciemno. The Bridge to logiczna gra 2D, w której manewrujemy perspektywą i fizyką, aby w danej planszy dostać się do upragnionego wyjścia. Sterowanie bohaterem z dość jednoznacznym spojrzeniem, polega na poruszaniu się w lewo lub prawo, choć większe znaczenie ma obracanie całego ekranu, również w lewo i prawo. 'Most' to niejako połączenie fizyki Isaaca Newtona z artystą M. C. Escherem. Co z tego wyszło?


The Bridge charakteryzuje się artystycznym klimatem, głównie poprzez oprawę graficzną wykonaną z ręcznie rysowanych obrazów w stylu litografii Eschera. Podobnie jak u znanego artysty, zastosowano tutaj liczne formy przestrzenne prezentowane w sposób sprzeczny z odczuciem wzrokowym. W The Bridge doświadczymy licznych manipulacji perspektywą, grawitacyjnych wirów, równoległych wymiarów, i wymagających pogłówkowania układów architektonicznych, gdzie prawa fizyki nie są takie na jakie wyglądają. Jakość obrazów na pograniczu sztuki jest bardzo dobra, oprawa graficzna wykonana została do rozdzielczości 1080p i jest przyjemnie miła dla oka. Czarno-biała kreska dodatkowo wzbogacona jest bardzo uspokajającą dla ucha nutą płynącą z głośników.

Z początku rozgrywki wita nas śpiący bohater, siarczyście chrapiąc, a po nagłym przebudzeniu symbolicznym jabłkiem, bidulek będzie musiał pokonać 48 zawiłych plansz, których poziom trudności jest dość zróżnicowany. Kiedy w danym poziomie popełnimy błąd można oprócz ponownego startu poziomu skorzystać z opcji płynnego cofnięcia czasu (spacja), aby naprawić popełniony błąd. Po przejściu całej podstawowej rozgrywki mamy dodatkowo do osiągnięcia kilkanaście specjalnych zadań, wraz z wyborem alternatywnego zakończenia przygód naszego bohatera.

Historia powstawania gry zaczyna się od studenckiego projektu Ty Taylora na Uniwersytecie Case Western Reserve w stanie Cleveland w USA, który później przerodził się w bardziej dojrzały projekt, a rolę jedynego artysty przejął Mario Castaneda. Tak powstała ich pierwsza własna gra z gatunku Indy, która być może doczeka się wydania na inne platformy niż tylko PC, także bez korzystania z aplikacji firm trzecich (obecnie do jest zakupienia na Steam i GamersGate). W The Bridge każdy etap stanowi ciekawe wyzwanie, zwłaszcza na zimowe wieczory. TwojePC poleca The Bridge wszystkim fanom puzzlowych gier 2D, może też kreatywnie wzbogacić wyobraźnie naszych pociech...

Więcej informacji na oficjalnej stronie: thebridgeisblackandwhite.com


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. błąd w linkach (autor: ste-fan | data: 22/02/13 | godz.: 18:28)
  klikanie na obojętnie który obrazek w artykule otwiera w ciagle ten sam...

 2. linki... (autor: DYD-Admin | data: 22/02/13 | godz.: 18:44)
  ...poprawione

 3. ładniejsza od perspective, (autor: tohottotouch | data: 22/02/13 | godz.: 19:42)
  w iście escherowskim stylu, nice

 4. O boże.. (autor: Janosiczek | data: 23/02/13 | godz.: 08:56)
  Czemu nas katują czarno białą grą ? -_-

 5. ... (autor: Mariusch1 | data: 23/02/13 | godz.: 13:35)
  takie gry to powinny być na tablety i smartfony a nie pc...

 6. @04 (autor: agnus | data: 23/02/13 | godz.: 14:37)
  Żebyś docenił pomysł i scenariusz.
  A kolory masz na większości reklam i billboardów w Polsce. Full kolor. Voila.


 7. Bardzo spoko gra :D (autor: warcab1234 | data: 25/02/13 | godz.: 21:15)
  Kupię na bank :)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.