Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 25 lutego 2013 
    

Lumia 720 z Carl Zeiss, muzyką i mapami Nokii


Autor: DYD | 13:08
(5)
Nokia zapowiedziała dziś wprowadzenie do oferty smartfonu Lumia 720, w której nacisk połozyła na układ optyczny aparatu i funkcje fotograficzne, autorskie rozwiązania muzyczne i nawigacyjne oraz zintegrowane funkcje społecznościowe systemu Windows Phone 8. Smartfon posiada układ optyczny marki Carl Zeiss o największej przysłonie spośród wszystkich urządzeń Nokii - f 1,9, co ma poprawić ostrość zdjęć. Smartfon ten zawiera również najlepszy w ofercie firmy Nokia szerokokątny aparat przedni o rozdzielczości 1,3 MP. Za jego pomocą można robić djęcia grupowe lub prowadzić wideorozmowy Skype z jakością HD.

Dzięki specyfikacji sprzętowej i dodatkom rozszerzającym możliwości aparatu, tzw. cyfrowym obiektywom takim jak Kinograf, Sprytne Zdjęcie czy Glam me, Lumia 720 pozwala na łatwe robienie zdjęć i dzielenie się nimi ze znajomymi. Zaokrąglony wyświetlacz Clear Black Display o przekątnej 4,3" possiada szerokie kąty widzenia. Ekran oferuje również lepszą przejrzystość w jasnych warunkach dzięki usprawnieniom oprogramowania. Uzupełnianie energii smartfonu upraszcza opcjonalna obudowa do ładowania bezprzewodowego. Rozwiązanie to zostało wprowadzone po raz pierwszy z modelem Nokia Lumia 920.

Nokia Lumia 720 udostępnia pełny zestaw aplikacji HERE, w tym HERE Mapy, HERE Nawigacja z bezpłatną nawigacją ze wskazówkami na każdym zakręcie. Nokia Muzyka umożliwia strumieniowy odbiór muzyki bez ograniczeń, reklam, rejestracji ani abonamentu. Listy odtwarzania można pobierać w celu odtwarzania muzyki po rozłączeniu. Przy użyciu technologii NFC można przesyłać muzykę bezpośrednio ze smartfonu Nokia Lumia 720 do akcesoriów NFC, takich jak przenośny głośnik JBL PlayUp do smartfonów Lumia. W tym celu wystarczy zetknąć ze sobą oba urządzenia.

System Windows Phone 8, z którym działa Nokia Lumia 720, umożliwia przypinanie ulubionych list odtwarzania i tras z HERE bezpośrednio do ekranu startowego. Windows Phone 8 zapewnia użytkownikom możliwości personalizacji dzięki dynamicznym kafelkom o dostosowywanych rozmiarach, centrum Kontakty ułatwiającemu komunikację ze znajomymi, a także specjalnym funkcjom aplikacji związanym z układem panoramicznym Windows Phone. 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Dlaczego nie ma radia? (autor: Eskan | data: 25/02/13 | godz.: 13:24)
  We wszystkich nowych Lumiach nie ma radia. Dziwne... Niby szczegół ale są ludzie (np. ja), którym radio w telefonie jest wręcz potrzebne do życia ;) Jest jeszcze możliwość streamu po sieci tylko po co utrudniać.

 2. Dobre pytanie, bo w mojej Lumii 800 jest i czasem używam (autor: Jerry Boy | data: 25/02/13 | godz.: 16:51)
  A ta wygląda fajnie i pewnie stanie się prezentem dla żony :)

 3. @Eskan (autor: latitude | data: 25/02/13 | godz.: 18:05)
  też to dzisiaj zauważyłem, że te nowe Lumie (starsze chyba zresztą też) nie mają radia FM. Dla mnie też jest to istotny szczegół. Co do streamingu po sieci to może wyjść dość drogo, jeżeli nie ma Wi-Fi i idzie po 3G..

 4. FM wraz z aktualizacją (autor: latitude | data: 25/02/13 | godz.: 18:25)
  znalazłem jakąś informację http://www.strefamobile.pl/...m-do-windows-phone-8 że obsługa radia FM ma wyjść wraz z aktualizacją windows phone 8 . Jeżeli telefony są przygotowane sprzętowo, to jest szansa, że to radio będzie ale póki co to brak istotnego szczegółu ;)
  A po za brakiem FM i ekranu AMOLED to telefon zapowiada się bardzo ciekawie :)


 5. Jak dla mnie (autor: ligand17 | data: 26/02/13 | godz.: 17:21)
  to ekran mógłby być odrobinkę mniejszy (tak 4-4.1") i z rozdzielczością 720p. Poza tym wygląda baaardzo apetycznie, może zmienię swoje iApko na ten model...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.