Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Poniedziałek 25 lutego 2013 
    

Radeon HD 7990 Malta, czyli wersja referencyjna z zegarem 1GHz?


Autor: Wedelek | źródło: Fudzilla | 13:04
(2)
Aktualnie Radeon HD 7990 dostępny jest jedynie w ofercie kilku producentów, którzy stworzyli własne, niereferencyjne wersje tego akceleratora. Cała sytuacja jest dość nietypowa, bo de facto nie ma na rynku ani jednego modelu referencyjnego. Fudzilla twierdzi, że ten stan rzeczy niebawem ulegnie zmianie, bo AMD ponoć wprowadzi do sprzedaży referencyjnego, dwuprocesorowego Radeona HD 7990 o kodowym oznaczeniu Malta. Warto nadmienić, że wcześniej karta ta nosiła nazwę New Zealand i była zbudowana na bazie dwóch rdzeni Tahiti XT.

Nie wiadomo, czy zmiana nazwy pociągnie za sobą jakieś zmiany w budowie opisywanego akceleratora, ale z nieoficjalnych doniesień dowiadujemy się, że oba GPU mają pracować z zegarem powyżej 1GHz. Aktualnie najwyżej taktowany, niereferencyjny model HD 7990 ARES II, mógł się pochwalić zegarami na poziomie 1050MHz (1150MHz z Turbo). Oznacza to, że AMD już na starcie postanowiło wysoko ustawić poprzeczkę, chcąc zapewne pokonać Titana od Nvidii. Bez odpowiedzi pozostaje natomiast pytanie, czy podniesienie zegarów, to efekt usprawnień, czy też zabieg marketingowy.

Fudzilla informuje również, że nowy Radeon HD 7990 otrzyma też 6GB pamięci RAM typu GDDR5 (po 3GB z interfejsem 384-bit na GPU) i w sprzedaży pojawi się niebawem. Swoją drogą AMD nie ma zbyt dużo czasu, bo w czwartym kwartale bieżącego roku czeka nas premiera kolejnej rodziny Radeonów (HD 8000) oraz GeForce’ów (GTX 700).


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Może AMD czekało (autor: Dather | data: 25/02/13 | godz.: 18:52)
    na Titana i teraz właśnie zrobiła krok by go pokonać?
    Ciekawe czy ten referent będzie konkurować ceną z nową kartą NV?


  2. Ooo cena titana (autor: Kosiarz | data: 25/02/13 | godz.: 20:04)
    Spadnie :)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.