Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Wtorek 26 lutego 2013 
    

LG kupiło WebOS i wsadzi go do swoich 'inteligentnych' telewizorów


Autor: Wedelek | źródło: Tech Spot | 07:12
LG poinformowało opinię publiczną o swoim nowym zakupie, którym jest system operacyjny WebOS, należący do niedawna do firmy HP. Transakcja dotyczyła przekazania kodów źródłowych oraz wszelkich praw patentowych dotyczących wspomnianego systemu. Nie wiadomo jak dużo HP zyskało z tytułu sprzedaży WebOS, ale z pewnością nie udało się im odzyskać kwoty 1,2 miliarda USD, którą za wspomniany system zapłacili firmie Palm w 2010 roku. Co ciekawe nowy nabywca tego systemu - południowo koreańska firma LG, ogłosił, że nie ma zamiaru tworzyć tabletów i smartfonów pracujących pod jego dyktando.

Po co więc LG system WebOS? Otóż Koreańczycy z południa chcą stworzyć serię "inteligentnych" telewizorów, którymi zarządzałby właśnie WebOS. Pomysł jest ciekawy i z pewnością przyczyni się do rozwoju wspomnianego systemu. Pozostaje tylko pytanie co się stanie z rozwojem "uwolnionej" niedawno wersji WebOS – ogólnodostępny kod źródłowy. Czy ktoś jeszcze, oprócz LG skorzysta z tego systemu?

Na temat "otwartego" WebOS pisaliśmy TUTAJ.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.