Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 26 lutego 2013 
    

Ogromny wzrost popularności Windows Phone w Wielkiej Brytanii


Autor: Wedelek | źródło: Hexus | 07:32
(3)
Firma analityczna Kantar Worldpanel ComTech (KWC) donosi, że platforma Windows Phone zaliczyła w tym roku olbrzymi wzrost popularności w Wielkiej Brytanii, zwiększając swoje udziały w przeciągu roku o 240%. Obecnie 6,2% smartfonów działających w Wielkiej Brytanii ma zainstalowany mobilny system Microsoftu, co plasuje ten OS na trzecim miejscu pod względem popularności. Oczywiście 6,2% to nadal niezbyt spektakularny wynik, ale gdy porównamy go do ubiegłorocznych wyników, gdzie platforma Microsoftu zajmowała zaledwie 2,4% rynku, to zauważymy ogromny trend wzrostowy.

Z badania przeprowadzonego przez KWC dowiadujemy się również, że 17% z pozyskanych przez Windows Phone użytkowników (w przeciągu roku) stanowią osoby, które porzuciły Androida, 26% przesiadło się na niego z Symbiana, 6% stanowią dawni użytkownicy RIM, a 2% miało wcześniej iPhone’a z iOS. Dodatkowo aż 47% pozyskanych przez system Microsoftu użytkowników stanowią osoby, które dotychczas nie miały żadnego smartfona.

Raport informuje nas też, że nadal największą popularnością w Wielkiej Brytanii cieszą się smartfony z Androidem (56%), drugie miejsce zajmują iPhone’y z iOS (30%), potem był Windows Phone (6,2%), a stawkę zamykał RIM z udziałem 5,8%.

Sukces systemu Windows Phone, to wynik wprowadzenia do sprzedaży nowych, mocniejszych smartfonów, w tym nowej serii Lumia firmy Nokia.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Procenty czego? (autor: pio2 | data: 26/02/13 | godz.: 10:41)
  Chyba chodzi o udziały sprzedaży nowych telefonów a nie o już działające telefony, jak sugeruje początek artykułu. To zupełnie różne pojęcia i na pewno procenty rożnych platform zupełnie się tu różnią.

 2. @1. (autor: rmarcin | data: 26/02/13 | godz.: 11:00)
  "Obecnie 6,2% smartfonów działających w Wielkiej Brytanii ma zainstalowany mobilny system Microsoftu"

  Artykuł sugeruje, że jednak chodzi o wszystkie telefony.


 3. Ogromny wzrost (autor: Yog-Sothoth | data: 26/02/13 | godz.: 16:11)
  sprzedaży z 10 do 25 sztuk!

  ;)


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.