Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 28 lutego 2013 
    

36x zoom optyczny i ruchomy ekran w BenQ GH800


Autor: DYD | 11:28
(7)
BenQ wprowadza na polski rynek aparat z 36x zoomem optycznym i ruchomym ekranem. Zakres ogniskowych obiektywu to 22,5-810mm (odpowiednik dla klatki 35mm) pozwalają na fotografowanie szerokich planów i dużych zbliżeń, a także na robienie zdjęć w trybie Super Makro z odległości 1 cm. Matryca Sony CMOS 18 Mpix ma charakteryzować się niskim poziomem szumów oraz wyraźnymi detalami. Dla ułatwienia robienia zdjęć z różnych nietypowych pozycji aparat wyposażono w uchylny ekran regulowany w zakresie od 1 do 135 stopni. Ekran na przekątną 3 cale i rozdzielczości 920 tys. pixeli.

BenQ GH800 jest pierwszym aparatem BenQ z wyposażonym elektroniczny wizjer, a nie tylko w ekran do ustalania fotografowanego kadru. W wizjerze prezentowane są najważniejsze informacje o parametrach zdjęcia - oczywiście nieco mniej niż na ekranie. Przełączanie ekran-wizjer (EVF - Electronic View Finder) odbywa się specjalnym przyciskiem umiejscowionym nad ekranem, obok wizjera. Korzystanie z wizjera jest szczególnie wygodne w słoneczne dni, gdy kadrowanie na ekranie utrudnia bezpośrednio padające światło słoneczne

Dla osób z artystycznym zacięciem GH800 został wyposażony w ponad 20 predefiniowanych planów tematycznych pozwalających na wykonywanie oryginalnych, wystylizowanych zdjęć. Po ustawieniu pokrętła trybów fotografowania na SCN (Scena) wybór funkcji wspomagają widoczne a ekranie zdjęcia.

- MagiQ Zastosowanie filtru MagiQ daje zwiększenie intensywności barw zdjęcia poprzez podwyższony kontrast i nasycenie.
- Mirroring Ciekawe rezultaty otrzymuje się dzięki zastosowaniu efektu lustra (odbicie w poziomie), dzięki któremu fotografowane obiekty zyskują swoje odbicie jakby stały na brzegu tafli wody.
- Panorama - efekt zdjęcia panoramicznego uzyskuje się poprzez automatyczny proces (aparat wskazuje autorowi kolejne kroki) łączący serię zdjęć w jedno obejmujące 120, 180 lub 360 stopni. Sztuczny horyzont znakomicie ułatwia prawidłoweprowadzenie aparatu przy kolejnych zdjęciach składowych panoramy
- Lomo - efekt zdjęcia wykonywanego jakby przez słaby obiektyw - w centralnej części jasnego i ostrego, na zewnątrz rozmywającego się i ginącego w mroku winietowania. Efekt może zostać zrealizowany w pełnym kolorze, jako zdjęcie czarno-białe, w sepii lub zieleni. Nazwa pochodzi o radzieckiego aparatu ŁOMO
z początku lat 70 ubiegłego stulecia
- Fisheye - klasyczny efekt "rybiego oka" czyli obiektywu o bardzo krótkiej ogniskowej
- Toy efekt przesunięcia planu zmieniający postrzeganie fotografowanych obiektów w taki sposób jakby były miniaturkami, a nie rzeczywistymi przedmiotami.

Ciągłe fotografowanie może być realizowane na kilka sposobów:
- High-Speed Brust - po naciśnięcie i przytrzymaniu spustu migawki aparat wykonuje serię pięciu zdjęć
o pełnej rozdzielczości 18 Mpix.
- Pre-shooting - naciśnięcie spustu migawki do połowy i przytrzymanie go w tej pozycji powoduje wykonanie serii pięciu zdjęć poprzedzających bezpośrednio moment pełnego naciśnięcia spustu - nie przegapimy wówczas niespodziewanego początku akcji - np. startu do sprintu
- Speedy Burst 60 - pozwala zrobić serię 25 zdjęć o rozdzielczości 2M z szybkością 60 fps (klatek/sekundę)
- Speedy Burst 120 - pozwala zrobić serię 50 zdjęć o rozdzielczości VGA z 120 fps
- Multi-Shoot 16 - po naciśnięcie i przytrzymaniu spustu migawki aparat wykonuje 16 ujęć 30 fps , a następnie łączy je w jedno zdjęcie składające się z 4x4 kadrów.

BenQ GH800 dostępny będzie w Polsce od marca 2013 roku w sugerowanej cenie detalicznej 1199 zł (z VAT). Gwarancja 24 miesiące dorr-to-door. 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Phi (autor: Janosiczek | data: 28/02/13 | godz.: 15:38)
  Czekam na bezlusterkowca Pentax k-02

 2. BenQ nigdy więcej. (autor: fiskomp | data: 28/02/13 | godz.: 16:27)
  To, że ma niby matrycę Sony jeszcze o niczym nie przesądza. Miałem z takową, a zdjęcia były masakryczne.

 3. Z takich (autor: pacomorales | data: 28/02/13 | godz.: 16:41)
  aparatów (tzn. hiperzoomów) to ogólnie zdjęcia są masakryczne.

 4. ani slowa o stabilizacji (autor: RusH | data: 28/02/13 | godz.: 18:45)
  moze to aparat do fotografowania mrowek

 5. @4 wchodzisz w mrowisko (autor: Dather | data: 28/02/13 | godz.: 18:58)
  i robisz zdjęcia mrówek w trybie" Super Makro z odległości 1 cm" :D

 6. Dedykowany akumulator? (autor: zartie | data: 28/02/13 | godz.: 21:43)
  Dziękuję. Na zwykłe paluszki ma być nowy Panasonic, są też Fuji.

 7. mi się (autor: Dzban | data: 28/02/13 | godz.: 22:13)
  podoba

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.