Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Czwartek 28 lutego 2013 
    

[MWC] MediaQ - integrator i segregator treści multimedialnych


Autor: DYD | 11:40
(3)
Huawei zaprezentował podczas Mobile World Congress 2013 (MWC) Huawei MediaQ M310 - urządzenie, które pozwala na stworzenie domowego systemu multimedialnego poprzez połączenie ze sobą urządzeń mobilnych i stacjonarnych. MediaQ M310 pozwala na zarządzanie mediami z poziomu smartfona czy tabletu, prowadzenie rozmów wideo i granie w gry komputerowe nawet na kilku różnych ekranach (telewizor / monitor / projektor multimedialny).

Urządzenie pozwala zarządzać plikami multimedialnymi zapisanymi na komputerze osobistym, dysku twardym a także innych mobilnych nośnikach danych. MediaQ wyposażono m.in. w preinstalowane gry: Ducati Bike Breaker's Revenge II, w które można grać przy użyciu tabletu czy konsoli. Dodatkowe dostępne akcesoria systemu to m.in. uniwersalny, "inteligentny" pilot obsługujący MediaQ oraz moduły STB (set-up boxy) i telewizor, a także specjalne oprogramowanie, które zmienia smartfon w myszkę i klawiaturę do obsługi MediaQ oraz, dodatkowo, kabel zasilający typu "Y" do podłączenia mobilnych dysków i pamięci USB.

MediaQ M310 to niewielka kostka o grubości 14mm, skrywająca w swoim wnętrzu wydajne podzespoły m.in. czterordzeniowy procesor ARM9. Urządzenie umożliwia bezprzewodową komunikację poprzez transmiter HDMI, a w połączeniu z ekranem telewizyjnym i kamerą zewnętrzną oferuje połączenia wideo. Wbudowaną pamięć o pojemności 32GB można rozszerzyć dzięki kartom MicroSD.

"W czasie szybkiej ewolucji cyfrowych urządzeń domowych, Huawei MediaQ zapewnia dostęp do multimedialnej rozrywki bez konieczności wymiany urządzeń, którymi użytkownik już dysponuje i lubi" - powiedział Yang Zhirong, prezes Huawei Home Devices. "Niezwykle wszechstronny system MediaQ łączy w sobie dekoder STB, inteligentny telewizor i platformę, dzięki której możliwe jest udostępnienie multimedialnych treści z każdego urządzenia."


 


    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Nieźle cudo (autor: El Vis | data: 28/02/13 | godz.: 13:37)
  Ciekawe ile za takie coś sobie policzą.

 2. co to ma byc (autor: RusH | data: 28/02/13 | godz.: 19:19)
  kolejny tablet na androidzie? czy mediabx ebz ekranu, ale z bezprzewodowym hdmi?

 3. to jest coś co powinno być.... (autor: ALBERT | data: 1/03/13 | godz.: 00:54)
  ....zaszyte w każdym monitorze/telewizorze/projektorze.
  ALBERT


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.