Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 28 lutego 2013 
    

Test notebooka Asus N56VZ na GeniusMobile.pl


Autor: DYD | 22:48
Na zaprzyjaźnionym serwisie GeniusMobile.pl ukazał się Test notebooka Asus N56VZ, który jest obecnie dostępny w sprzedaży i stanowić może niezłą alternatywę nawet dla całkiem porządnego desktopa. Jego konfiguracja jest całkiem okazała - matowa matryca Full-HD w połączeniu z czterordzeniowym procesorem Intel Core i7-3610QM z zegarem do 3.30 GHz oraz zewnętrzną grafiką GeForce GT 650M daje spore możliwości wydajnościowe tego laptopa. Co oferuje N56VZ kosztujący obecnie około 3900zł (w zależności od konfiguracji)? Zapraszamy dalej.

15,6 calowy notebook Asus N56VZ na pierwszy rzut oka prezentuje się zgrabniej od swojego 17-calowego odpowiednika. Stylistyką może przypominać produkty firmy Apple (szczególnie jeśli chodzi o wykonanie klawiatury czy podświetlane logo na tylnej stronie matrycy). Na plus zasługuje zastosowanie stopu aluminium. Niestety wykorzystano go tylko przy wierzchniej części obudowy. Klawiatura QWERTY - jeśli lubisz szybkie i płytkie działanie przycisków to będziesz bardzo zadowolony z pracy na N56VZ. Długie klawisze Backspace oraz Enter do tego klawiatura numeryczna zwiększają komfort pracy. Za pomocą klawiszy funkcyjnych możemy między innymi w szybki sposób, zwiększyć lub zmniejszyć (do całkowitego wygaśnięcia) jasność podświetlenia klawiatury (3 tryby jasności), oraz wyłączyć/włączyć touchpad. Ta ostatnia funkcja przydaje się gdyż panel dotykowy jest sporych rozmiarów (70 x 110 mm) i trudno pisać bez przypadkowego dotknięcia touchpada.

Jeśli mowa o panelu dotykowym to była to pierwsza rzecz, która zawiodła w testowanym egzemplarzu. Prawy przycisk był permanentnie wciśnięty i nie sposób było z niego korzystać. Mówiąc przycisk, mam na myśli dolną część płytki dotykowej, nie ma bowiem fizycznie wydzielonych przycisków, tylko jednolita klikalna u spodu powierzchnia, obsługująca również multidotyk. Usterka została naprawiona przez serwis, ale z ponad miesięcznym czekaniem na naprawę i po wielu telefonach ponaglających. Jeśli chcemy się bowiem dowiedzieć jaki jest stan naprawy naszego sprzętu to nie znajdziemy takiej informacji na stronie pod numerem zgłoszenia, jak zapewnia support Asusa, lecz po telefonicznym kontakcie z infolinią, co też pewne nie jest. Krawędzie płytki dotykowej są wyczuwalne gdyż, obudowa lekko wystaje ponad touchpad. Po naprawie lewa strona krawędzi minimalnie różni się grubością od prawej.

W testach wydajności, w środowisku nowych gier, Asus N56VZ może pochwalić się całkiem wysokim poziomem klatek na sekundę, oferując płynną rozgrywkę w swojej natywnej rozdzielczości, czyli 1920x1080. Nie jest to często spotykane, zwłaszcza wśród modnych ostatnio ultrabooków. Po wyniki i pełną recenzję zapraszamy na stronę GeniusMobile.pl.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.