Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 7 marca 2013 
    

Samsung inwestuje w Sharpa


Autor: Wedelek | źródło: Tech Spot | 09:40
(15)
Sharp od dłuższego czasu boryka się z problemami finansowymi, więc w sukurs firmie z Tokio postanowił przyjść Samsung, który ogłosił podpisanie umowy pomiędzy obiema spółkami. Samsung postanowił przekazać Sharpowi kwotę 111 milionów dolarów, w zamian za 3% udziałów tej firmy. Jednocześnie południowo koreański producent poinformował opinię publiczną, że nie ma zamiaru wpływać na decyzje podejmowane w Sharpie, a zależy mu tylko na wzmocnieniu wzajemnej współpracy.

Swoją drogą w ubiegłym roku Sharp otrzymał podobne dofinansowanie od firmy Qualcomm, która zainwestowała w firmę z siedzibą w Tokio 120 milionów dolarów.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Ale się porobiło, (autor: Pijar | data: 7/03/13 | godz.: 10:17)
  pamiętam czasy kiedy Samsung czy LG (dawny Goldstar) nazywane były przez bywalców Pewexów "koreańskim badziewiem", "koreańskimi podróbkami" itp. (coś jak dzisiaj stosunek Podwórkowych Światowców do produktów chińskich) a liczyły się tylko marki japońskie. Dzisiaj Koreańczycy wspierają japońskie marki.

 2. jak bym miał wybierać między Sharpem (autor: hideox | data: 7/03/13 | godz.: 11:27)
  i Samsungiem, wybrałbym Sharpa bo japońska produkcja nadal jest lepszej jakości niż koreańska i tyczy się to nie tylko elektroniki ale też aut, natomiast Koreańczycy sprzedają ostatnio bardzo dużo bo ogólnie ich produkty są często znacznie tańsze od japońskich, Japonia ma mocną walutę co powoduje że ciężko im konkurować z tańszą Koreą od samego początku (tańszy koreański eksport i koszta R&D i produkcji dzięki słabszej walucie), zresztą Seul w Korei Pd. przypomina trochę naszą Wawę (tylko Seul ma kilka wysokich budynków więcej) zaś Japonia szczególnie Tokio to już inny świat trochę jak z filmu s-f (szczególnie śmigając Shinkansenem) i tam widać japońską potęgę gospodarczą (która już trochę przygasła bo rozwinęli się do wysokiego poziomu i jak wielu krajom rozwiniętym trudno jest rozwijać się jeszcze bardziej ale Japonia a szczególnie Tokio wygląda super nowocześnie i solidnie jak żadne inne miasto na świecie), Koreę czeka to samo co Japonię czyli rozwój co spowoduje umocnienie się waluty i potem klops zastój a być może światem w sprzedaży produktów zarządzą jakieś nowe kraje i nowe korporacje bo ludzie w szczególności lubią kupować "tańsze i dobre" trochę bardziej niż droższe-dobre

 3. @up (autor: Franz | data: 7/03/13 | godz.: 11:38)
  co ty gadasz. Japonia jest najbardziej zadłużonym krajem świata. Gdyby nie to że obywatele wykupują obligacje rządowe to już dawno by zbankrutowali...

 4. @Franz (autor: hideox | data: 7/03/13 | godz.: 11:46)
  bo od 20 lat Japonia ma zastój gospodarczy i zadłużyli się, natomiast sprawa bankructwa i długu wcale nie zależy tylko i wyłącznie od liczb zadłużenia, prawda jest taka że wiele krajów miało mniejsze zadłużenie i bankrutują szybciej a taka Japonia nie bankrutuje bo u nich są firmy, jest technika rozwinięta i z takim krajem wszyscy chcą robić interesy i temu sadzają w to pieniądze i temu nie jest łatwo zbankrutować, a taka np. Argentyna bankrutowała już kilka razy, dlaczego? bo tam nic nie ma rozwiniętego i ważnego dla świata i inwestorów, poza tym duża część długu to inwestycje firm prywatnych/korporacji w dalszy rozwój techniki a nie tylko samo przejadanie jak to bywa w bankrutującej Europie czy jakiś biednych krajach

 5. były ploty, że Apple kupi Sharpa (autor: myszon | data: 7/03/13 | godz.: 15:06)
  to Samsung oczywiście skopiował :)

 6. @Franz (autor: Conan Barbarian | data: 7/03/13 | godz.: 16:49)
  Ciepło ale nie gorąco.
  Najbardziej (realnie) zadłużonymi są takie kraje jak Polska, gdzie za chwilę strach będzie wyjechać z większego miasta, gdyż mniejsze zamieniają się w slamsy. Nie mamy przemysłu, gdyż został rozgrabiony za grosze przez ostatnie 20 lat. Mamy tylko astronomiczny dług, który przekroczył barierę rozpaczy. Wszystko jest fajnie do momentu, gdy skończy się napływ gotówki w postaci kredytów a pojawi się żądanie spłaty. Będzie doopa blada, jakiej ten kraj w swojej historii nie zaznał.


 7. jasne... dofinansowanie. I wcale do tematu nic nie wnosi fakt, (autor: Qjanusz | data: 7/03/13 | godz.: 21:46)
  że Sharp produkuje wyświetlacze do najnowszych iPhonów.

  @Conan - niestety takie kompleksy jak Twoje, to nawet do leczenia się nie kwalifikują:
  http://forsal.pl/...ta_polska_w_srodku_stawki.html

  co do wizji katastroficznego momentu żądania spłaty przez Polskę kredytów:
  http://tvp.info/...a-dlugi-z-czasow-gierka/8948011

  Ciepło, ale nie gorąco. Bariera rozpaczy została przekroczona, ale znacznie bliżej niż Ci się wydaje.


 8. @COnan Barbarian (autor: Dzban | data: 8/03/13 | godz.: 17:41)
  Dawno takich głupot nie czytałem. Dług publiczny w Polsce w 2012 roku się zmniejszył i to sporo. Ale ty masz swoją wyimaginowaną wersję.

  Takich jak ty powinno się banować bo przez długi czas wypisujesz tylko bzdury w komentarzach bardzo często mijając się z prawdą. Nic nie wnosisz do dyskusji.


 9. @7,8 (autor: Conan Barbarian | data: 8/03/13 | godz.: 18:11)
  Tylko lemingi takie prawdy głoszą.
  Wykazujecie typową dla PO postawę robienia z przeciwnika głupiego. Przy okazji pieprzę wasz POPiS jako całość.
  Fakt jest taki, że już mamy ponad 1,000,000,000,000 długu i niczego w zamian. Po Gierku przynajmniej został przemysł, który właśnie zakończono wyprzedawać za grosze.
  Kiedy i jak będzie spłacany ten dług???
  Jeśli odpowiecie na to pytanie, to możecie mnie z błotem nawet zmieszać, ale jeśli nie potraficie odpowiedzieć, to mordy w kubeł.


 10. @08 (autor: Plackator | data: 9/03/13 | godz.: 01:01)
  http://www.eioba.org/files/user20638/wykres4.png

 11. @Conan (autor: Qjanusz | data: 10/03/13 | godz.: 17:15)
  jaki trzeba mieć powód, aby do tego stopnia nienawidzić swoją ojczyznę, żeby przekłamując wszelkie rankingi i zestawienia, stawiać ją w jeszcze bardziej podlejszym miejscu, niż jest teraz?

  Co do polityki, to się jej nie tykam, bo to jedno wielkie i śmierdzące DNO. Jesteś tego najlepszym przykładem.

  Co do robienia z przeciwnika głupiego, to o ile chciałbyś widzieć w swojej osobie mojego przeciwnika, to nikt nie musi z Ciebie robić nikogo. Sam wziąłeś sprawy w swoje ręce i muszę przyznać, wyszło Ci to genialnie.


 12. @Qjanusz (autor: Conan Barbarian | data: 10/03/13 | godz.: 17:44)
  Zatem wolisz głodne kawałki o rankingach niż odpowiedzieć na pytanie co z długiem. Przedstaw swoje rankingi tym co umierają w kolejce do lekarza, tym co mając około czterdziestki musieli zostawić rodziny i pojechać za pracą do innego kraju, tym co są latami na bezrobociu lub są zwalniani około pięćdziesiątki. Powiedz im to a obedrą Cię ze skóry w oka mgnieniu.
  Jedynie głodnym dzieciakom nie musisz nic już mówić, gdyż mają chwilowo usta pełne szczawiu, który został zaproponowany przez kogoś bardzo kochającego swoją ojczyznę.
  Gdybyś miał jednak przebłysk rozumu, to zastanów się nad moim pytaniem odnośnie długu Polski a może otrzeźwiejesz z upojenia rankingami.


 13. @Conan (autor: Qjanusz | data: 10/03/13 | godz.: 23:02)
  nikt nie twierdzi że Polska nie ma żadnego długu. Ma, tak samo jak większość państw. Twoim problemem jest to, że niestety nie jesteśmy najbardziej zadłużonym państwem, a dokładnie POŚRODKU tych, które mają długi. Głodny kawałek? Dla Ciebie na pewno.

  Do swojej zdartej play listy dołóż jeszcze kwestie tych, co wyjechali za granicę i żyją w skrajnej nędzy lub często na ulicy, bo wstyd im wrócić i przyznać że wcale tak dobrze nie jest, tam gdzie nas nie ma, albo ich klasycznie nie stać na powrót. Bezrobocie? A i owszem. A ilu mamy cwaniaczków, którym po prostu pracować się nie chce za marnego tysiaka? Lepiej żyć z kilku zasiłków i popracować na czarno. Tym to dopiero z pewnością żyje się najgorzej.
  Nie należy generalizować ani w jedną, ani w druga stronę. W każdym państwie masz bezrobotnych, bezdomnych i głodnych. Nie jesteśmy tu żadnym wyjątkiem. Jeżeli jednak w Polsce aż tak Ci źle, na prawdę z ręką na sercu dołożę Ci się do biletu, abyś radośnie i w podskokach mógł wypierdalać w krainę wiecznego szczęścia. Na prawdę, jeżeli dasz mi wiarygodny dowód tego, że wyjedziesz, będziesz w końcu szczęśliwy i nie zobaczę tu więcej Twoich przesiąkniętych defetyzmem wypowiedzi, napisz numer konta, bierz kasę i won!


 14. @Qjanusz (autor: Conan Barbarian | data: 10/03/13 | godz.: 23:18)
  Jesteś dowodem tego, że do leminga nic nie dociera, gdyż leming bezrozumnie konsumuje informacje medialne i daje się propagandzie wodzić za nos, na swój, jak całego stada, pohybel.
  W szczególności nie rozumiesz tego, że ten kraj jest od 20 lat demontowany przez ludzi, którzy nie widzą żadnego związku między słowami Polska i ojczyzna. Dla których zadłużanie jest tak normalną rzeczą jak oddychanie, którzy nawet (jak Ty) nie zadają sobie pytania dokąd to prowadzi ani jak to zmienić. Natomiast zwykłych obywateli mają za śmierdzące bydło.


 15. @Conan (autor: Qjanusz | data: 10/03/13 | godz.: 23:38)
  Proponuję Chiny. Tam Cię otoczą opieką. Wszelką możliwą. Powiedzą na którą godzinę i do której pracy iść powinieneś, jak powinieneś myśleć i które książki czytać. Nie będziesz musiał zajmować swojej głowy tymi wszystkimi sprawami, które teraz każą Ci nazywać siebie śmierdzącym bydłem.
  Good luck!


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.