Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Czwartek 7 marca 2013 
    

IKO: wypłaty z bankomatów i płatności w sklepach z poziomu smartfona


Autor: DYD | 11:42
(3)
W dniu dzisiejszym PKO Bank Polski uruchomił aplikację IKO, która w połączeniu z rachunkiem bankowym PKO BP umożliwia poprzez smartfon z systemem Android i iOS wypłatę gotówki z bankomatów oraz płatności w sklepach. Docelowo aplikacja ma także pracować pod systemami Windows Phone, BlackBerry, Symbian oraz Java. Od dzisiaj z płatności IKO można skorzystać w 95% wszystkich macierzystych bankomatów banku oraz w sieci kilkudziesięciu tysięcy terminali płatniczych eService. Bank nie zamyka się z usługą tylko we własnych ramach, lecz prowadzi także rozmowy z innymi bankami i partnerami płatności mobilnych w Polsce.

Aby dołączyć do użytkowników bankowości mobilnej, posiadacze konta w PKO Banku Polskim muszą zainstalować na swoim telefonie bezpłatną aplikację IKO i aktywować ją w serwisie transakcyjnym iPKO. Klienci posiadający konto w PKO Banku Polskim mogą korzystać z płatności mobilnych na podobnych zasadach, jak w przypadku karty debetowej wydawanej do rachunku. Klient nie musi pamiętać, aby co jakiś czas "doładowywać" swój telefon na potrzeby płatności mobilnych, tak jak w innych oferowanych na rynku rozwiązaniach.

Podstawowe funkcje aplikacji IKO PKO Banku Polskiego, już dostępne dla klientów, to:
 • Płatność telefonem za zakupy w sklepie – kod wygenerowany w aplikacji IKO (kod IKO) należy wpisać na terminalu płatniczym, a następnie jednym kliknięciem potwierdzić transakcję w aplikacji na telefonie;
 • Wypłata gotówki z bankomatu za pomocą telefonu, bez karty płatniczej - wystarczy wpisać
  w bankomacie kod IKO i odebrać pieniądze;
 • Przelew na numer telefonu – klienci mogą dokonywać przelewów, znając jedynie numer telefonu odbiorcy. Odbiorca otrzyma pieniądze zaraz po wysłaniu ich przez nadawcę.
 • Zakupy w Internecie – bez potrzeby logowania się do serwisu transakcyjnego, bez wpisywania danych z karty płatniczej. Klient wybiera w sklepie internetowym opcję „płacę z IKO” i wpisuje kod IKO.
 • Tworzenie czeków, które umożliwiają płacenie w sklepach lub wypłatę pieniędzy z bankomatu nawet bez posiadania przy sobie telefonu – transakcję potwierdza się dziewięciocyfrowym numerem czeku.
Wdrażana obecnie wersja aplikacji to dopiero początek możliwości rozwiązania PKO Banku Polskiego. Długofalowym celem biznesowym projektu jest stworzenie w oparciu o markę IKO nowego lokalnego standardu płatniczego. Będzie to możliwe dzięki otwarciu usługi na osoby nieposiadające konta w PKO Banku Polskim poprzez udostępnienie im tzw. elektronicznej portmonetki (konto techniczne, które należy przed korzystaniem doładować środkami). Implementowane przez Bank rozwiązanie umożliwia także dołączanie do sieci akceptacji kolejnych akceptantów płatności, operatorów bankomatów, agregatorów płatności internetowych, a nawet innych banków.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. hmm ciekawe co z tego wyjdzie (autor: ulan | data: 7/03/13 | godz.: 15:39)
  może przetestuje , mam w ich banku konto...

 2. font wyglada jak comic sans serif (autor: RusH | data: 8/03/13 | godz.: 02:23)
  looks legit

 3. IKO: wypłaty z bankomatów i płatności w sklepach z poziomu smartfona (autor: Marucins | data: 8/03/13 | godz.: 17:43)
  Nie działa na iDevice po JB.

  Szkoda czasu.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.