Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Środa 13 marca 2013 
    

Titan od Inno3D z hybrydowym systemem chłodzenia


Autor: Wedelek | źródło: WCCFTech | 09:27
Obecnie najwydajniejszą, jednoprocesorową kartą graficzną jest GeForce GTX Titan, zbudowany na bazie GPU GK110, który buduje 2688 procesorów strumieniowych, 224 jednostki TMU, oraz 48 ROPów. Tak wydajny akcelerator potrzebuje dobrego układu chłodzenia, więc Inno3D konstruując swojego autorskiego Titana w wersji iChill Black, postanowił wykorzystać system hybrydowy. Za chłodzenie GPU odpowiada blok wodny, połączony z kwadratową chłodnicą o wymiarach 12cm x 12cm, z przykręconym do niej 120mm wentylatorem, a pozostałe elementy są chłodzone przez tradycyjny radiator i jeszcze jeden, tym razem mniejszy wentylator.

Specyfikację tego modelu uzupełnia 6GB pamięci RAM typu GDDR5 z interfejsem 384-bit, która jest taktowana zegarem 6GHz. GPU w Titanie od Inno3D pracuje z częstotliwością 937 MHz (980 MHz w Turbo), a więc wyższą niż w modelu referencyjnym, gdzie wynosi ona 837 MHz. Zasilanie do opisywanej karty jest doprowadzane z wykorzystaniem 6-pinowej i 8-pinowej wtyczki zasilającej, a monitor można podłączyć poprzez złącze HDMI, DisplayPort lub dwa DVI.

Inno3D nie podało ceny jaką będzie sobie życzyć za swój nowy akcelerator, ale należy się spodziewać czterocyfrowej sumy wyrażonej w dolarach.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.