Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 13 marca 2013 
    

Superszybki dysk SSD Plextora w formacie NGFF


Autor: Wedelek | źródło: Hardware.info | 10:27
(1)
Podczas targów CeBit na stoisku Plextora można było zobaczyć prototypy dwóch nowych dysków SSD tego producenta, pracujących pod dyktando kontrolera Marvell 88SS9189. Pierwszy z nich, w formacie 2,5-cala został zbudowany na bazie kości typu TLC, a szerzej pisaliśmy o nim TUTAJ. Drugi nośnik charakteryzuje się formatem NGFF (Next Generation Form Factor) i otrzymał złącze PCI-Express x2, dzięki czemu transfery sięgają zawrotnych 700 MB/s w przypadku odczytu danych i 550 MB/s przy ich zapisie. Zdaniem producenta współczynnik IOPS dla próbki losowych danych o wielkości 4K wynosi 100 tysięcy operacji wykonanych w przeciągu sekundy.

Opisywany dysk został zbudowany z kości pamięci typu NAND Flash TLC, produkowanych przez Toshibę z wykorzystaniem 19nm procesu litograficznego, które zostały umieszczone na płytce PCB o wymiarach 42 x 22 mm. Gwoli przypomnienia pamięci typu TLC są tańsze w produkcji niż MLC, ale żywotność komórek jest mniejsza.

Plextor chce by jego nowe SSD w formacie NGFF trafiły do nowych ultrabooków na bazie procesorów Haswell i planuje wprowadzenie do oferty modeli o pojemności 128GB i 256GB.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Ciekawe jak gwarancja... (autor: Kenjiro | data: 13/03/13 | godz.: 20:29)
    Czy będzie mieć limity zapisów/transferu? Przy TLC wydaje się to niemal konieczne, bo żywotność jest wielokrotnie mniejsza niż MLC (nawet 10-20x).

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.