Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 15 marca 2013 
    

Układy A7 dla przyszłych urządzeń Apple dopiero w 2014 roku


Autor: Wedelek | źródło: Tech Spot | 09:49
(10)
Premiera modelu Galaxy S4 spowodowała zwiększenie zainteresowania nie tylko smartfonem Samsunga, ale i przyszłymi iPhone’ami od Apple. Jej owocem są nowe doniesienia dotyczące przyszłych procesorów dla urządzeń firmy z Cupertino, które będą się zwać A7. Nowe układy Apple będą ponoć produkowane w 20nm technologii produkcji, ale ich produkcja ruszy dopiero w pierwszym kwartale przyszłego roku, co oznacza, że do tego czasu nie mamy się raczej co spodziewać drastycznego zwiększenia wydajności procesorów montowanych w produktach tej firmy.

Nieoficjalne źródła twierdzą też, że Apple drastycznie zmniejszy zamówienia na dostawy swoich układów, produkowanych u Samsunga redukując ich ilość do 50%. Decyzja ta podyktowana jest potrzebą dywersyfikacji dostaw, o której słyszymy już od dłuższego czasu. Jeśli wierzyć tym informacjom, to od przyszłego roku 40% układów dla produktów Apple będzie produkowanych w fabrykach TSMC, 10% wytwarzać będzie Intel, a pozostałe 50% dostarczać będzie Samsung.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

 1. najwyższy czas (autor: Paweł27 | data: 15/03/13 | godz.: 13:08)
  by Apple wreszcie ruszyło się z tego szlamu w jakim od kilku lat zaległo.

 2. hmm... (autor: rcicho | data: 15/03/13 | godz.: 13:18)
  A to ciekawe, że Intel ma im też produkować SOC. A gdzie proces 20nm którego ta firma nie ma tylko na razie 22nm?

 3. @1. (autor: pio2 | data: 15/03/13 | godz.: 14:07)
  Akurat SoC A6/A6X to chyba najlepsze co Apple zrobiło w tej generacji swoich iGadżetów. Mają chyba najlepszy stosunek wydajności do mocy w obecnej generacji układów (tylko Qualcomm może z nimi konkurować). ARM w swoim Cortexie ratuje się małym rdzeniem A7

 4. @03 (autor: Paweł27 | data: 15/03/13 | godz.: 15:08)
  Procesor to nie wszystko. Co z procesora jak system jest do dupy ? Jako mikroskopijna konsolka OK - iphone chociaż do tego się sprawdza oraz do telefonowania :)

 5. @4. (autor: Krotock | data: 15/03/13 | godz.: 15:58)
  Trololollo? xD A potem się ludzie takich antyapplowców nasłuchają i myślą, że to prawda.

  Trochę daleko do tego A7, ale A6X powinien póki co dawać radę, jednak jeśli A7 nie będzie sporo wydajniejszy od poprzednika to Apple może stracić przewagę nad konkurencją pod tym względem. Pewnie w najbliższych igadżetach będzie A6X w nieco niższym procesie technologicznym, a przy najmniej tak wg. mnie być powinno, bo była by trochę lipa jakby kolejny IPad był kolejny tylko z numerka.


 6. @05 (autor: Paweł27 | data: 15/03/13 | godz.: 20:56)
  Ale przecież ci piszę że co z tego że procesor będzie wydajny jak system do dupy. Chyba że chodzi ci o konsolę do grania :)
  Przecież w niektórych testach ip5 jest wydajniejszy od SGS3 i co z tego? cały czas iphone traci rynek w zastraszającym tempie. hardware niewiele tu zmienia.


 7. każdy system ma wady i zalety... (autor: InsaneInMe | data: 16/03/13 | godz.: 11:51)
  ...ale sztuką jest racjonalnie ocenić jedne jak i drugie.. Windows Mobile też ma wady ale przoduje w nich Android, w którym skupiono się na nowinkach i kombinacji, a zapomniano o optymalizacji. Najgorsze jest to, że takim dobitnym tego przykładem są telefony z górnej półki jak SGS III, który potrafi niemiłosiernie lagować pomimo bardzo wydajnych podzespołów. Także według mojej opinii jednak ważniejsze jest to wsparcie producentów systemów dla producentów urządzeń - i to właśnie w stosunku Google Android - producenci telefonów z ów systemem jest najsłabsze w stosunku do reszty i to naprawdę nie trzeba mieć wiedzy i doświadczenia by zauważyć na własne oczy biorąc każde urządzenie i po prostu używanie go w każdym aspekcie podkreślę - na oficjalnych systemach bez przeróbek. Także jak ktoś twierdzi inaczej to po prostu trolluje i broni marki, a widać dokładnie wszystkie osoby, które to nagminnie tutaj robią bo są zamknięte przy jednym produkcie i z braku finansów lub zachwytu nad marką posiadają jeden produkt i jego w niebiosa wysławiają :) trochę to śmieszne w dodatku te marne próby argumentacji.. a to naprawdę nie jest trudne by nawet małymi kosztami sprawdzić sobie każdy produkt, poużywać go i zobaczyć jak działa na danym systemie i przy danych parametrach.. Dlatego Pan nr. 5 ma rację, że dużo ludzi wprowadza w błąd wypisując takie brednie.. Zresztą sami zobaczcie na trend produktów danych marek jak się zmieniają... bo przykładowe porównanie klasy premium:

  - HTC One
  - Sony Xperia Z
  - Samsung Galaxy S4
  - Blackberry Z10
  - Nokia Lumia 920

  Proszę sobie je ocenić biorąc pod uwagę pierwsze wrażenie po wzięciu w ręce oraz całość jak wnętrze i oprogramowanie, a poza tym wsparcie klienta. Niech każdy sobie oceni obiektywnie i zauważy też trend producenta :)

  Dziękuje i pozdrawiam serdecznie


 8. hehh (autor: Paweł27 | data: 16/03/13 | godz.: 17:23)
  Czyli każdy kto twierdzi inaczej niż TY, troluje :))
  Rozbawiłeś mnie.
  Od roku posiadacz SGS3 z ponad 160-cioma własnymi aplikacjami i jakoś mi nic nie laguje i wszystko chodzi płynnie, a żeby było śmieszniej od 3 tygodni wszystko działa na tapecie Gyrospace 3D płatnej ??
  Wygląda mi na to że nie masz pojęcia o tym co piszesz, a już na pewno o poprawnym użytkowaniu androida :)

  Jakby co to jestem w stanie na dowód wykonać kilka(naście) czynności i uświadomić cię wreszcie że Android nie musi lagować jak to ma u ciebie miejsce :)


 9. Lagujący android (autor: ZeXeL | data: 17/03/13 | godz.: 11:19)
  to były bolączki w 2.3 i niżej. Od 4 nie ma zacięć, a o 4.1 nie wspominam. Nawet na S2 mi nic nie tnie, więc radzę puknąć się w głowę.

 10. @09 (autor: Paweł27 | data: 18/03/13 | godz.: 12:35)
  Mówmy obiektywnie. Każdy android się tnie jak się go naszpikuje setkami darmowych aplikacji, których reklamy co chwilę odświeżane powodują zajmowanie czasu procesora. Przecież nawet bardzo mocny komputer potrafi zdychać gdy wejdzie się na jakąś debilną stronę internetową napchaną dziesiątkiem fleszy.
  Jak się pragnie mieć całe Google Play w postaci free to nawet 100 rdzeni i 16GB ram nie jest w stanie temu podołać.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.