Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 18 marca 2013 
    

Proces przejęcia Linksysa przez Belkina został zakończony


Autor: Wedelek | źródło: Tech Power Up | 09:32
Jakiś czas temu firma Belkin, produkująca urządzenia sieciowe poinformowała, że zawarła z firmą Cisco umowę, na mocy której przejmie w posiadanie jej dział urządzeń mobilnych dla użytkowników domowych i małych biur, wraz z marką Linksys i wszelkimi urządzeniami, które miały już swoją premierę i są sprzedawane pod jej logo. Niedawno pojawiło się nowe oświadczenie, w którym Belkin informuje, że proces przejęcia zakupionego od Cisco działu został zakończony. Niestety szczegóły umowy nie są znane i wiadome jest tylko to, że zakupione dotychczas urządzenia, które wciąż są objęte gwarancją, będzie serwisować Belkin.

Cisco kupiło markę Linksys w 2003 roku, płacąc za nią 500 milionów dolarów. Od tamtego momentu rynek uległ jednak drastycznym zmianom i obecnie Linksys ma silną konkurencję w postaci takich producentów jak Netgear, D-Link czy TP-Link, a dodatkowo rynek nasycił się już sprzętem sieciowym i to się raczej nie zmieni. W związku z tym marka Linksys jest warta mniej, więc trudno się spodziewać, by Cisco udało się odzyskać kwotę, którą wyłożyło na zakup.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.