Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 18 marca 2013 
    

Pierwszy telefon Samsunga z Tizenem będzie równie wydajny jak Galaxy S4?


Autor: Wedelek | 10:35
(6)
W sieci od dłuższego czasu pojawiają się doniesienia sugerujące, że Samsung chce zastąpić Androida nowym systemem operacyjnym, który mógłby konkurować z OSem od Google. Oczywiście nie mówimy tu o całkowitym wykluczeniu telefonów na bazie Androida w ofercie południowo koreańskiego producenta, bo to zapewne nie nastąpi, ale o znaczącym zmniejszeniu ich ilości. Niedawno dowiedzieliśmy się, rzecz jasna nieoficjalnie, że pierwszy smartfon bazujący na nowym OSie będzie pod względem specyfikacji technicznej dorównywać modelowi Galaxy S4, a więc będzie to telefon z górnej półki.

No dobrze, ale cóż to za tajemniczy system chce wykorzystać Samsung? Otóż wszelkie doniesienia sugerują, że będzie to Tizen, a więc open sourcowy, mobilny system operacyjny opartym na jądrze Linuksa, który ma korzystać z API bazującego na języku HTML 5 – z jego wykorzystaniem będą tworzone aplikacje dla Tizena. Swoją drogą opisywany OS będzie w stanie obsłużyć wszystkie aplikacje stworzone z myślą o MeeGo. Tych z Was, którzy są zainteresowani tematem odsyłam na stronę domową Tizena, gdzie znajdziecie więcej informacji i pakiet SDK.

Premiera nowego smartfona Samsunga nastąpi najprawdopodobniej na przełomie sierpnia i września. Czy nowy system dokona tego, czego nie udało się osiągnąć Bada OS przekonamy się za kilka miesięcy.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Samsung i jego systemy (autor: ghost12 | data: 18/03/13 | godz.: 11:15)
  Jak lubię samsunga, to niech już lepiej nie kozaczy z systemem. Miałem już Wave 533 na Badzie (system sam w sobie przyjemny), tyle że samsung po pewnym czasie się na niego najzwyczajniej wypiął. Jak mają takie podejście do własnej produkcji to niech już zostawią systemy innym - google, ms, czy nawet mozilli i ubuntu.

 2. hmm (autor: Paweł27 | data: 18/03/13 | godz.: 12:11)
  Jak tak się stanie i Samsung przestanie wypuszczać najlepsze modele na Androidzie to niestety ja się z nim pożegnam :) Dla mnie ważniejszy jest system niż marka telefonu. Pewnie będzie trzeba pójść w Sony lub Nexusa.

 3. .,, (autor: snakeplissken | data: 18/03/13 | godz.: 13:38)
  Pewnie tak wtopią jak z badą

 4. Jeśli ten Tizen będzie faktycznie otwarty (autor: fanzboj | data: 18/03/13 | godz.: 14:53)
  To świetna wiadomość. To jest właśiwy kierunek. Jak ktoś chce będzie mógł używać słusznego Tizena, a jeśli nie to zmodowanego na wszelakie sposoby.
  Tak trzymać Samsung. Jeśli to się powiedzie to okaże się że to najlepsza firma IT.


 5. @04 (autor: Paweł27 | data: 18/03/13 | godz.: 16:06)
  Tak tylko że konkurencję Androidowi może, jeżeli w ogóle się uda, zrobić dopiero za kilka lat. Podstawa to sklep aplikacji, bez którego system nie jest wiele wart.

 6. bada appstore (autor: cyriak | data: 18/03/13 | godz.: 18:40)
  to porażka - poznikały fajne darmowe aplikacje - rok temu było ok teraz pustkami świeci - magicznie taki na przykład fruit ninja zniknął z wave 1 i 2 i jest dostępny tylko na wave 3, poza tym większość dobrze ocenianych aplikacji nie jest dostępna w polsce z jakiegoś powodu... wtf? pomijam że wszystko było ok dopóki telefon nie poszedł do serwisu - wszystkie legalne zainstalowane na telefonie aplikacje zniknęły i nie można ich ponownie zainstalować bo nie są już dostępne w polskim sklepie dla tego telefonu :(

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.