Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Poniedziałek 25 marca 2013 
    

Intel nie porzuci podstawek LGA co najmniej do 2016 roku


Autor: Wedelek | źródło: Xbit Labs | 08:40
(1)
Jakiś czas temu wokół Intela wybuchła prawdziwa burza z piorunami, a wszystko za sprawą portalu Tech Report, który ogłosił, że Intel nie będzie już dłużej produkować procesorów dla podstawki LGA i począwszy od Broadwellów, wszelkie układy tej firmy będą bezpośrednio wlutowane w płytę (BGA). Fala krytyki sprawiła, że producent z Santa Clara zdementował te rewelacje, twierdząc, że w najbliższej przyszłości nie planuje takiego kroku. Niedawno serwis Xbit Labs postanowił sprawdzić co to dokładnie znaczy i udało im się uzyskać zapewnienie, że podstawka LGA będzie wykorzystywana co najmniej do 2016 roku.

Oficjalnie w podstawce LGA będzie można jeszcze zamontować procesory z rodziny Haswell (22nm), Broadwell (14nm) oraz Skylake (14nm). Co będzie potem, tego nie wiadomo, a przynajmniej w kwestii procesorów. W przyszłości na pewno nie zobaczymy już płyt głównych Intela, bo producent postanowił w styczniu zamknąć ten dział.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ...@ (autor: Krax | data: 25/03/13 | godz.: 10:51)
    obiecujesz?

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.