Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 17 lipca 2002 
    

Wyniki Intela za drugi kwartał


Autor: DYD | źródło: CompLex | 12:03
Zysk na akcję w pierwszym kwartale wyniósł 0,07 USD, po wyłączeniu kosztów związanych z przejęciami innych firm - 0,09 USD. Firma Intel Corporation podała dziś do wiadomości wyniki finansowe za drugi kwartał, w którym przychód wyniosł 6,3 mld USD, czyli o 7% mniej niż w poprzednim kwartale i tyle samo co w analogicznym kwartale roku ubiegłego. Zysk netto w drugim kwartale był o 52 niższy niż w poprzednim kwartale a o 128 % wyższy niż rok temu i wyniósł 446 mln USD. Gdy wyłączyć koszty związane z przejęciami innych firm, zysk netto wynosi 620 mln USD. Koszty te wyniosły 14 mln USD.

"Mimo trudnych warunków, wciąż mamy się dobrze" - powiedział Craig R. Barrett, CEO Intela. "Poczynione wcześniej inwestycje w technologie I produkcję, pozwalają nam dostarczać procesory, które są niekwestionowanymi liderami wydajności. To z kolei zwiększa nasz udział w rynku. Obserwujemy też znaczny wzrost w naszym biznesie telekomunikacyjnym, gdzie mamy duże przychody ze sprzedaży pamięci flash i wzrost udziałów. Jako, że oczekiwana poprawa kondycji naszej branży oddala się w czasie, spodziewamy się skromnego wzrostu sezonowego popytu w drugiej połowie roku a nasza strategia pozostaje niezmienna" - dodał Barrett.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.