Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 17 lipca 2002 
    

Developerzy w pomocy dla Hammera


Autor: DYD | źródło: e-mail | 13:01
Podczas Platform Conference 2002, AMD ogłosiło wsparcie dla nadchodzących procesorów AMD Opteron i AMD Athlon opartych na technologii Hammer, od największych producentów narzędzi Etnus, MigraTEC, Numerical Algorithms Group (NAG) i STMicroelectronics. Wsparcie tych firm powinno pomóc przyspieszyć adopcję nadchodzących systemów AMD opartych o technologię Hammer, wyposażonych w zoptymalizowane narzędzia sprzętowe i programistyczne. Developerzy zarówno sprzętu, jak i oprogramowania mogą łatwo dostarczać aplikacje i systemy wspierające procesory AMD oparte na architekturze Hammer. Nadchodzące produkty sprzętowe i oprogramowanie będzie zaprojektowane dla architektury x86-64, pomagając klientom chronić ich obecne inwestycje w technologie 32-bitowe i pozwalając w miarę potrzeb na łatwą migrację do potężnych środowisk 64-bitowych.

"Dzisiejsze ogłoszenie zwiększa silne wsparcie całego przemysłu, łącznie z systemami operacyjnymi, narzędziami i komponentami, dla nadchodzących procesorów AMD Opteron i AMD Athlon opartych o technologię Hammer," powiedział Ed Ellett, wiceprezes marketingu produktu w AMD Computation Products Group. "AMD przekroczyło kolejny kamień milowy w gromadzeniu partnerów, systemów i komponentów umożliwiających szybkie przyjęcie nadchodzących procesorów AMD."

"Nasz debugger Etnus TotalView, będący liderem na rynku, wspiera obecnie procesory siódmej generacji AMD Athlon i powinien zapewnić obsługę w trybie 32-bitowym procesorów AMD Athlon opartych na technologii Hammer w środowisku Linux," powiedział Mary Kay Bunde, szef Market Development, Etnus. "W miarę jak AMD przygotowuje się do wejścia na rynek 64-bitowych komercyjnych serwerów, Etnus oczekuje na współpracę z AMD przy tworzeniu aplikacji dla obecnych i przyszłych systemów wielowątkowych i wieloprocesowych."

"MigraTEC przedstawia 64Express dla nadchodzącego procesora AMD Opteron, wspierający architekturę AMD x86-64, co pozwoli na rozwój nowego standardu 64-bitowego," powiedział Ulrich Brechbuhl, prezes MigraTEC. "Używając 64Express, rozwiązania automatycznej migracji kodu, developerzy będą w stanie przenieść 32-bitowy kod źródłowy do nadchodzącej 64-bitowej platformy AMD redukując ryzyko, czas i koszty takiej operacji."

"Jako czołowy dostawca modułów numerycznych i statystycznych, NAG tworzy potężne i niezawodne biblioteki, pomagające maksymalizować wydajność zmiennoprzecinkową nadchodzących procesorów AMD Opteron i AMD Athlon," powiedział Brian Ford, dyrektor NAG. "Developerzy, tworzący oprogramowanie dla procesorów AMD opartych na technologii Hammer, będą w stanie używać wielu bibliotek przyspieszających ich programy i redukujących koszty."

"AMD i STMicroelectronics współpracują razem nad przeniesieniem Portland Group Compiler Technology do środowiska x86-64 dla wielu systemów operacyjnych," powiedział Vincent J. Schuster, dyrektor zespołu Portland Group Compiler Technology STMicroelectronics. "Zapewniając szybkie i wydajne kompilatory FORTRAN, C i C++, wszyscy nasi klienci, łącznie z indywidualnymi developerami, jak i korporacjami, powinni osiągnąć maksymalną wydajność trybów 32- i 64-bitowego oraz pełną kompatybilność z nadchodzącymi procesorami 64-bitowymi AMD."

Systemy z procesorami AMD Athlon opartymi o technologię Hammer powinny być dostępne w czwartym kwartale 2002 roku.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.