Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Poniedziałek 8 kwietnia 2013 
    

Intel naprawia problem z nieprawidłowo działającym USB 3.0


Autor: Wedelek | źródło: Tech Power Up | 09:33
(3)
Jakiś czas temu informowaliśmy Was o problemach Intela związanych z nieprawidłowym działaniem modułów odpowiedzialnych za obsługę portów USB 3.0. Problem z urządzeniami wpiętymi w interfejsy USB 3.0 pojawiał się gdy nowe procesory z rodziny Haswell przechodziły w stan uśpienia, a potem były z niego wybudzane. Przerwa w działaniu kontrolera sprawia, że wszelkie otwarte pliki, które są zapisane na urządzeniu przenośnym, wpiętym do USB 3.0 nie są poprawnie odczytywane i trzeba je uruchomić ponownie. Przykładowo plik PDF zapisany na pamięci pendrive będzie uznawany przez czytnik za pusty dokument i aby z niego korzystać trzeba będzie ponownie go otworzyć.

Niedawno Intel poinformował opinię publiczną, że udało mu się uporać z opisywanym problemem, a pozbawione go chipsety w wersji C2 w formie próbek trafią do producentów płyt głównych 19 kwietnia bieżącego roku. Masowe dostawy chipsetów serii 8 w odmianie C2 rozpoczną się 1 lipca, a przed końcem lipca gotowe płyty powinny trafić do sklepów.

Zważywszy na fakt, że prezentacja Haswelli będzie mieć miejsce na początku czerwca, a w kilka dni później procesory te trafią już do sklepów, należy się spodziewać, że pierwsze, dostępne na rynku modele płyt głównych będą wyposażone w chipset w odmianie C1, a nie C2. Dlatego też w pierwszych miesiącach sprzedaży należy zwracać uwagę jaki dokładnie układ został wlutowany w PCB płyty głównej.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. nie rozumie (autor: Markizy | data: 8/04/13 | godz.: 14:15)
  dlaczego intel nie poczekał tych parę dni żeby sprzedawać już dobrze chipsety , no chyba że ma całe wagony uwalonych układów i chce je wciskać naiwniakom w pierwszej kolejności.

 2. chipset (autor: Conan Barbarian | data: 8/04/13 | godz.: 18:33)
  Haswell nie zapowiada się tak przełomowo jak kiedyś Sandy Bridge, aby już rezerwować miejsce w kolejce po tego proca. Dodatkowo Intel przegina z zapowiadaną ceną tych procków a ich wydajność jest tylko delikatnie wyższa.
  Cała para nowej architektury poszła nawet nie w gwizdek a raczej w niereformowalnego zbuka graficznego.
  Pewne nadzieję wiążę jeszcze z wersją extreme a jeśli i tutaj będzie tylko kosmetyka, to niech spierniczają na drzewo ze swoim modelem tick-tock.


 3. @ 2 (autor: Muchomor | data: 9/04/13 | godz.: 10:28)
  Ja wiem czy przegina? Konkurencji w tej chwili nie ma, więc intel dyktuje ceny. Monopol pełną gębą.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.