Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 18 lipca 2002 
    

Kolejne gry na ekrany


Autor: DYD | źródło: 4D | 12:09
(3)
W przeszłości to gry komputerowe chętnie korzystały z nawiązań do przebojów kinowych. Teraz trend ulega zmianie - w najbliższych miesiącach na ekrany trafią kolejne adaptacje gier. Obroty branży elektronicznej rozrywki już od kilku lat przewyższają dochody hollywoodzkich wytwórni, toteż nic dziwnego, że filmowcy coraz chętniej sięgają po motywy ze słynnych gier. Prawdziwy boom na takie filmy to zasługa "Tomb Raidera" z Angeliną Jolie w roli Lary Croft, produkcji, która odniosła ogromny sukces kasowy. Całkiem dobrze sprzedaje się również wchodzący właśnie na polskie ekrany "Resident Evil" na podstawie słynnej serii survival-horrorów. Dlatego podjęto już decyzje o kolejnych realizacjach tego typu - do kin trafią niebawem dwa filmy oparte na elektronicznych przebojach ostatnich miesięcy.

Pierwszy z nich to "Return to Castle Wolfenstein", rozgrywająca się w okresie II wojny światowej historia amerykańskiego komandosa walczącego z nazistami, którzy przy pomocy praktyk okultystycznych próbują stworzyć niezwyciężoną armię. Produkcją zajmą się Mark Gordon (producent "szeregowca Ryana") i John Baldecchi (producent filmu "The Mexican"). Druga zapowiedź to "Alien vs Predator" - sprawa o tyle zabawna, że gra powstała na podstawie wątków filmowych, a teraz to na jej kanwie powstanie film... Znane jest juz nazwisko reżysera - będzie nim znany z innego "growego" filmu ("Mortal Kombat") Paul Anderson. Zapewne nie należy się spodziewać, aby "Return to Castle Wolfenstein" i "Alien vs Predator" przeszły do historii kina, można im jednak wróżyć spory sukces finansowy - wszak niejeden gracz chętnie zobaczy przygody swoich ulubieńców na dużym ekranie.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. z reguly nieczesto zdarza mi sie cos skomentowac... (autor: McKania | data: 18/07/02 | godz.: 21:21)
  ale tym razem powstrzymaac sie nie moglem :

  avp - to moze byc COŚ!!!! [oby sie nie skonczylo tak jak z np. spidermanem]


 2. a propo aliena (autor: none | data: 20/07/02 | godz.: 14:44)
  To najpierw byl komiks alien vs. predator, a pare lat pozniej gra. Komiks byl naprawde czaderski :)

 3. Nakręciliby Warcrafta 3 (autor: Maleństwo | data: 22/07/02 | godz.: 10:10)
  Mnie tam się fabyła podoba ale może ludzie mają przesyt fantasy itp.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.