Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 18 lipca 2002 
    

Nowinki z Macworld Expo


Autor: DYD | źródło: 4D | 12:27
Zgodnie z wcześniejszymi pogłoskami, podczas otwartej wczoraj w Nowym Jorku imprezy Macworld Expo firma Apple zaprezentowała nowego iMaca z 17-calowym, panoramicznym ekranem LCD. Oczywiście nie jest to jedyna nowość pokazywana na targach. Rozdzielczość w jakiej pracuje monitor nowego iMaca to 1440 x 900 pikseli - powierzchnia ekranu jest o 65% większa, niż w modelach 15-calowych. Komputer z procesorem PowerPC G4 800MHz, 256MB pamięci, kartą graficzną GeForce 4 MX, combo SuperDrive (DVD-R/CD-RW) i dyskiem 80GB będzie kosztować w Stanach Zjednoczonych 1999 USD.

Inną nowością pokazaną na Macworld Expo był przenośny odtwarzacz plików muzycznych iPod w wersji współpracującej z systemem Windows. Zaprezentowano też kilka nowych programów. Jednak - choć nowe produkty zostały przyjęte z entuzjazmem - sytuacja firmy nie nastraja "wyznawców" Apple zbyt optymistycznie. Kiepskie wyniki finansowe sprawiają, że firma z coraz większą desperacją poszukuje pieniędzy, równocześnie oddalając się od swoich hipisowskich korzeni. W najbliższym czasie tradycyjnie darmowe dla posiadaczy Maców usługi, takie jak skrzynki pocztowe z rozszerzeniem ".mac" oraz zestaw narzędzi internetowych, będą udostępniane odpłatnie. Coraz głośniej mówi się, że Apple ma dziś spore problemy z tożsamością - z jednej strony jest marką kultową, kojarzoną z pewną filozofią, z drugiej - produkowany przez firmę sprzęt to po prostu bardzo kosztowny symbol statusu społecznego.

Jednak szef Apple - Steve Jobs - wierzy, że firma może wykorzystać kryzys branzy do przejęcia większej części rynku PC. Dlatego - pomimo kłopotów finansowych - Apple nie ograniczy wydatków na rozwój nowych produktów oraz marketing.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.