Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 2 maja 2013 
    

Ivy Bridge-E w sprzedaży od września


Autor: Wedelek | źródło: Vr-Zone | 07:55
Już od dłuższego czasu wiemy, że w tym roku zadebiutują nowe procesory Intela dla podstawki LGA 2011, dedykowane entuzjastom, które zastąpią aktualnie sprzedawane układy Sandy Bridge-E. Portalowi Vr-Zone udało się dotrzeć do informacji, z których wynika, że Ivy Bridge-E pojawią się w ofercie Intela już we wrześniu i na początku będziemy mogli wybrać jeden z trzech modeli: Core i7-4960X, Core i7-4930K lub Core i7-4820K. Wszystkie wymienione układy będą wyposażone w rdzenie Ivy Bridge-E, produkowane z wykorzystaniem 22nm procesu litograficznego i otrzymają czterokanałowy kontroler pamięci typu DDR3-1866MHz.

Nowe procesory dla entuzjastów otrzymają również 40 linii PCI-Express 3.0 i co najmniej dwa generatory taktów zegarowych, dzięki czemu możliwe będzie OC poprzez zmianę zegara bazowego (BClk). Z dotychczas opublikowanych w sieci danych dowiadujemy się, że Ivy Bridge-E są wydajniejsze od Sandy Bridge-E o około 5-10% (pisaliśmy o tym TUTAJ) i współpracują z płytami głównymi z chipsetem X79.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.